GTX 1060 Batman Arkham City Vsync kasma sorunu

Esomertis

Hectopat
Daha fazla  
İ5 7400
GB RAM
600W

Batmani en yuksek ayara aliyorum normalde 120 FPS felan almam lazim ama Vsync acinca 60 FPS sabitleniyor ve kasiyor. Vsync acmayinca yirtilma oluyor ve cok canimi sikiyor. oyunda mesela binadan binaya ucarken kasiyor. MSAA'yi kıstım grafigi kistim. Ama yine kasiyor. Witcher'da da ole normalde 75 FPS almam lazim. Vsync acinca birden ani hareket yapinca kasiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslına bakarsanız yaşadığınız olay kasma falan değil. Size monitörünüzden dolayı akıcı gelmiyor. Eğer birde dönüştürücü falan ile kullanıyorsanız monitörünüzü bu tarz sorunlar daha büyük oluyor malesef. Size tavsiyem HZ değeri daha yüksek bir monitör ile denemeniz. VSYNC açtığınızda monitörünüzün maksimum vereceği kare sayısına sabitlersiniz. Bu yüzden 60 FPS'ye sabitliyor ve yanlış bilmiyorsamda yırtılmaları engellemek içinde biraz görüntüde gecikme yaşatıyor ve kasıyor gibi görünmesine sebebiyet veriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı