Çözüldü GTX 1060 CS:GO düşük FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MacroitTS

Hectopat
Altta gördüğünüz gibi sistemim var oyun içi ayarlar fotoğrafta gördüğünüz gibi. Oyun içi FPS hep 150-200 arasında normalde bu değerlerin çok üstünde olması gerekiyor Technopat Sosyal'den konulara baktım. Denilenleri yaptım FPS yükseltme videoları izledim yaptım ama hiçbiri etki etmedi. Silip tekrar yüklemem sizce çözer mi? Yardım edebilir misiniz? (Ek olarak bütün ayarlar yüksek performansta gerek windows gerek Nvidia. )

Counter-strike  Global Offensive Screenshot 2020.04.10 - 00.26.38.12.png

Counter-strike  Global Offensive Screenshot 2020.04.10 - 00.26.40.34.png

Son düzenleme:
Çözüm
Menüde FPS sınırlaması var. Bunu " tuşuna basıp fps_max_menu 300 veya 400 yazarak daha yüksek olmasını sağlayabilirsiniz. Galiba CW olmasın diye yaptılar.

Ben bu kodu oyun içinde yapmıştım fakat şimdi girip ana menüde yapıp oyuna girince düzeldi 250 FPS'den hiç düşmüyor. Teşekkür ederim yazan herkese.

Çoklu çekirdek kullanımını etkinleştirin.
Keskinliği yumuşatma, FXAA ve doku filtreleme modu ayarlarınız en yüksekte, onları en düşüğe çekin. Bazı kişilerde CL_FORCEPRELOAD 1 ayarı da FPS düşürebiliyor, onu da 0 yapın.

O kodu yazdıktan sonra ayarları yine 8X'e çektim ama FPS yine yüksekti teşekkürler.

-freq 144 -high -novid gibi kodları yazdınız mı başlatma seçeneklerine?

Başlatma kısmına +FPS_MAX 0 yazarsam her girdiğimde yazmama gerek kalmaz değil mi?

İşinize yaramalı. NVIDIA ayarlarında da 3D ayarlarını performans olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Bu arada aldığınız değerler işlemci ve ekran kartınıza göre bayağı düşük. 8X'de olsa, 1080P de olsa 200 gayet düşük.

Şu an en düşük 250 bu iyi midir? Çoğu zaman 300'ü geçiyor arada altına düşüyor. Bu iyi mi yoksa daha mı fazla olması gerek?
Cevap veren herkese teşekküre ederim. Sorunu başlatma seçeneklerine +fps_max 0 yazarak düzelttim. Ayrıca ayarlardan Çoklu CPU'yu açınca FPS artıyor. 2x MSAA da kullanıyorum.
İşinize yaramalı. Nvidia ayarlarında da 3D ayarlarını Performans olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Bu arada aldığınız değerler işlemci ve ekran kartınıza göre bayağı düşük. 8X de olsa, 1080P de olsa 200 gayet düşük.

Menüde FPS sınırlaması var. Bunu " tuşuna basıp fps_max_menu 300 veya 400 yazarak daha yüksek olmasını sağlayabilirsiniz. Galiba CW olmasın diye yaptılar.

Ben bu kodu oyun içinde yapmıştım fakat şimdi girip ana menüde yapıp oyuna girince düzeldi 250 FPS'den hiç düşmüyor. Teşekkür ederim yazan herkese.

Çoklu çekirdek kullanımını etkinleştirin.
Keskinliği yumuşatma, FXAA ve doku filtreleme modu ayarlarınız en yüksekte, onları en düşüğe çekin. Bazı kişilerde CL_FORCEPRELOAD 1 ayarı da FPS düşürebiliyor, onu da 0 yapın.

O kodu yazdıktan sonra ayarları yine 8X'e çektim ama FPS yine yüksekti teşekkürler.

-freq 144 -high -novid gibi kodları yazdınız mı başlatma seçeneklerine?

Başlatma kısmına +FPS_MAX 0 yazarsam her girdiğimde yazmama gerek kalmaz değil mi?

İşinize yaramalı. NVIDIA ayarlarında da 3D ayarlarını performans olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Bu arada aldığınız değerler işlemci ve ekran kartınıza göre bayağı düşük. 8X'de olsa, 1080P de olsa 200 gayet düşük.

Şu an en düşük 250 bu iyi midir? Çoğu zaman 300'ü geçiyor arada altına düşüyor. Bu iyi mi yoksa daha mı fazla olması gerek?
Cevap veren herkese teşekküre ederim. Sorunu başlatma seçeneklerine +fps_max 0 yazarak düzelttim. Ayrıca ayarlardan Çoklu CPU'yu açınca FPS artıyor. 2x MSAA da kullanıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı