GTX 1060 Ekran Kararıyor ve Fanlar Son Hızda Çalışıyor

ferhat2323

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, GTX 1060 3 GB Ekran kartına sahibim. Yaklaşık 2 buçuk yıldır kullanıyorum sorunsuz bir şekilde fakat bugün oyunda iken ekranın bir anda gidip, ekran kartının fanlarının son hızda çalıştığını gördüm. Isı değerlerini incelediğimde işlemci ve ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor, driver güncelledim. Ekran kartının garantisi biteli 3 ay oldu, ne yapmalıyım?

Sistemim;
  • i5 4590
  • 8 GB RAM
  • 240 GB SSD 500 GB HDD
  • GTX 1060 3 GB
  • 550 Watt PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Furmark ile test edermisiniz ? Benim de R7 370 ekran kartım bu şekilde davranıyordu daha sonra ekranda çizgiler çıkmaya başladı en son ise komple yanmıştı. Üstelik aynı şekilde bende de 60 dereceyi geçmiyordu kart sanki sınırlama koyulmuş gibi. Umarım sizde bu durumu yaşamazsınız. Furmark ile test yapın orada da aynı şekilde oluyorsa karttan şüphelenin. Genelde hep garantileri bittiği zaman oluyor.
Isındığı için olabilir PUBG veyatta forntite gibi ekran kartını çok kullanan oyunlarda MSI Afterburner programını açarak sıcaklık değerlerini kontrol etmeni tavsiye ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Furmark ile test edermisiniz ? Benim de R7 370 ekran kartım bu şekilde davranıyordu daha sonra ekranda çizgiler çıkmaya başladı en son ise komple yanmıştı. Üstelik aynı şekilde bende de 60 dereceyi geçmiyordu kart sanki sınırlama koyulmuş gibi. Umarım sizde bu durumu yaşamazsınız. Furmark ile test yapın orada da aynı şekilde oluyorsa karttan şüphelenin. Genelde hep garantileri bittiği zaman oluyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı