GTX 1060 FPS Sorunu

westn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Herkese,

Sistemim i7 6700 / GTX 1060 / 8 GB RAM / Bileşenlerinde oluşmaktadır. Bir konu hakkında yorumlarınızı almak istiyorum.

Steam üzerinden CS:GO oynamaktayım aşağıdaki değerleri almaktayım.

FPS 59-60
GPU Kullanımı %65 / %70
GPU Sıcaklığı %40 civarı
RAM Kullanımı 4000 civarı

Sizce bu sonuçlar normal mi yoksa yolunda gitmeyen bir durum mu mevcut ?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak 60hz'de kullandım. 144hz kullanıyorum şu anda. Monitörüm 60hz ve 60hz üstü göremiyorum diye v-sync açmayın. 60 FPS ile 250-300'ü 60hz'de bile fark edebiliyorsunuz. Yani açmayın kapatın. Ayrıca bütün ayarları fullemeden ekran kartını full kullanmıyor.
İnsandan insana değişiyor herhalde bu konu. Ben dediğiniz gibi 60Hz monitöre sahibim. 200-300 FPS alınca daha akıcı hissediyorum.

Merhaba Herkese,

Sistemim i7 6700 / GTX 1060 / 8 GB RAM / Bileşenlerinde oluşmaktadır. Bir konu hakkında yorumlarınızı almak istiyorum.

Steam üzerinden CS:GO oynamaktayım aşağıdaki değerleri almaktayım.

FPS 59-60
GPU Kullanımı %65 / %70
GPU Sıcaklığı %40 civarı
RAM Kullanımı 4000 civarı

Sizce bu sonuçlar normal mi yoksa yolunda gitmeyen bir durum mu mevcut ?

Şimdiden teşekkürler.
V-sync yani düşey senkronizasyon veya dikey senkronizasyon olarak geçen ayarı kapatmayı unutmuşsunuz sanırım. Ayrıca şu "60 Hz monitörde 60 FPS'nin üzeri fark yapmaz" diyen arkadaşlar konuyla alakalı en ufak bilgisi olmayan arkadaşlardır. 60 Hz bile olsa monitör, 200 FPS'de oynarken 60 FPS'ye kıyasla her türlü daha akıcı görünür oyun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı