GTX 1060 Gigabyte vs Asus

Hasan F.

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Sizlere bir sorum olacak. Yakında sistem toplamayı düşünüyorum. Şu şekilde:
-i5 6402p 2.8GHz
-MSI B150m Bazooka
-8GB 2133MHz
-Dark N10
-Zalman LE-600W
-Asus 1ms 21.5"
-WD 1TB

Ekran kartı olarak da GTX1060 almayı düşünüyorum. Ancak marka konusunda karar veremedim. Gigabyte'nin fiyatı Asus'tan 200TL daha az. Driver vs. bakımından hangisi daha iyidir? Yorumlarınızı bekliyorum.

ASUS, MSI, Gigabyte istediğini alabilirsin. Ama benim tavsiyem MSI ucuz ve güzel bir kart. Ama dediğim gibi Gigabyte ve ASUS çok iyi markalar istediğini alabilirsin ucuz olanı al.

ASUS'da 5 adet ısı borusu var ve kullanılan soğutma GTX1070/1080'dekinin aynısı, MSI 3 adet ısı borusu kullanmış, Gigabyte ise 2 adet. Kalınlıkları değişse de 16 nm teknolojisiyle üretilen minik GP106 çekirdeğine en fazla 3 adet ısı borusu doğrudan temas edebilmekte.
Şu an kartları kıyaslamaya yetecek kadar test sonucu inceleyememiş olsam da ilk tespitlere göre;
Genel olarak kartların fps performansları birbirine çok yakın,
GTX 1060 için ASUS ve MSI, Gigabyte versiyonundan tam yükte yaklaşık 4-5 C daha soğuk,
Tam yükte en sessiz çalışan MSI ( en fazla 2 db farkla),
Kartların performansları neredeyse eşit ve 3'ü de soğutmada başarılı.

Özet olarak en ucuz olan alınabilir.

Yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Normal 1060 ile mini arasında ne gibi farklar var? Bir soru daha sormak istiyorum. Gigabyte'ın MSI gibi oyunlara yönelik yazılımı var mı?

Gigabyte 1060 kullanıyorum, oyunlara yönelik bir yazılıma gerek yok geforce experience zaten oyunlarla ilgili ayarları vs herşeyi sunuyor sana. Gigabyte ın kendi yazılımında hazır oc profilleri, hazır fan profilleri vs var. istersen kendin de şu derecede şu olsun diye fanları ayarlayabiliyorsun standart şeyler yani bir eksiği ya da fazlası yok. Öndeki rgb aydınlatmada bi ara yazılım kontrol etmiyordu silip yükledim kendine geldi bilemiyorum. Özet olarak ben memnunum karttan alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı