GTX 1060 görüntü vermiyor

Astaryus

Hectopat
Arkadaşlar, yeni anakart aldım. APU olarak kullanıyordum ancak sorunu hiçbir türlü çözemedim. Driver kurunca PC kilitleniyordu. Öyle driversiz kullandım.

Şimdi yeni ekran kartı aldım, ikinci el GTX 1060, güvenlik etiketi falan üzerinde. Neyse, kartı taktım görüntü vermedi. Kart takılı olduğu için malum APU da devre dışı kaldı. BIOS pilini söküp çalıştırdım bilgisayar açıldı. Şu an açılıyor, normal kullanıyorum. İnternet olmadığı için sürücüyü kuramadım ama sorun yoktu. Yeniden başlattım yine çalıştı. Bilgisayarı kapattım tekrar açmak istedim görüntü vermedi.

Neyse aynı işlemi yaptığımda görüntü veriyor. Ne zaman gücü kesersem aynı senaryo. Sorun neden kaynaklıdır acaba?

Bios güncel ve hocam dediğim gibi görüntü geliyor kapatana kadar.

Onu soracaktım bende hangi ayar kapatıyor acaba diye.

Hocam peg de zaten diğeriyle denedim hiç görüntü gelmedi bu sefer, ne yapacağım?

Olmadı hocam.
Önce BIOS sıfırla, sonra ekran kartını sök, BIOS'a gir.

Integrated Graphics IGD olarak ayarlı olacak. Onu PEG yap. BIOS'u kaydet. Kasanın güç tuşuna bas kasayı kapat. Ekran kartını tak, çalışması lazım.

Önce BIOS sıfırla, sonra ekran kartını sök, BIOS'a gir.

Integrated Graphics IGD olarak ayarlı olacak. Onu PEG yap. BIOS'u kaydet. Kasanın güç tuşuna bas kasayı kapat. Ekran kartını tak, çalışması lazım.
Hocam çalışıyor ama bir seferlik, komple güç kesilince aynı işi yapıyor. Acaba Uefi Windows olduğu için ekran kartına driver yüklemediğim için olabilir mi?

Hocam çalışıyor ama bir seferlik, komple güç kesilince aynı işi yapıyor. Acaba Uefi Windows olduğu için ekran kartına driver yüklemediğim için olabilir mi?
Komple gücü kestiğinde yine aynı şey oluyorsa BIOS sıfırlanıyor olabilir. BIOS pilini bir değiştir istersen.

Komple gücü kestiğinde yine aynı şey oluyorsa BIOS sıfırlanıyor olabilir. BIOS pilini bir değiştir istersen.
Hocam, bios pilini sökmezsem eğer görüntü gelmiyor, ne zaman ki bios pilini söküp gücü komple kesersem o zaman bios sıfırlandı diyerek görüntü veriyor ve öyle devam ediyor. Olur da kapatırsam fişte durursa tekrar açtığımda görüntü gelmiyor, bios sıfırlamadığım sürece değişim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı