GTX 1060 GTA V Düşük FPS Sorunu

MertTR12

Kilopat
Yer
Muğla/Bodrum
  • İşlemci: Intel Core i7-6700
  • RAM: Corsair ValueSelect DDR4 2133 C15 1X8GB
  • Ekran Kartı: ASUS STRIX GTX 1060 6 GB OC EDITON
  • 1TB HARDDİSK

Ekran kartı ve işlemci kullanımı her zaman %50-%50, hiç ekran kartı %99'da sabit kalmıyor. MSAA ayarlarını 8X yapınca 99 oluyor fakat bu sefer de FPS'im çok kötü oluyor. Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı yok, sadece GTA 5'de bu sıkıntı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

• İşlemci: Intel Core i7-6700
  • RAM: Corsair ValueSelect DDR4 2133 C15 1X8GB
  • Ekran Kartı: ASUS STRIX GTX 1060 6 GB OC EDITON
  • 1TB HARDDİSK

Ekran kartı ve işlemci kullanımı her zaman %50-%50, hiç ekran kartı %99'da sabit kalmıyor. MSAA ayarlarını 8X yapınca 99 oluyor fakat bu sefer de FPS'im çok kötü oluyor. Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı yok, sadece GTA 5'de bu sıkıntı var.

Monitörün 1080P'mi VSYNC açıp dener misin sabit kalıcak mı?

Bu sorunu yaşayanlar bayağı arttı ayrıca işlemcinin %100 çalışma sorununu yaşayan kişi sayısında da artış var(bu sizde yok) bana kalırsa güncellemeler insanları tükettirmeye itiyor. Sana artık 4 çekirdekli i7 6700 işlemcisini bırak, 8+ çekirdekli işlemcilere para ver dedirtiyor. (Yada optimizasyon rockstarın o kadar umrunda değil şu günlerde)
Sorununuza gelirsek msaa ayarlarını çok açmak en iyi ekran kartlarını da zorlar(fps düşüşü) onun yerine doku kalite ayarlarını fulleyin mönitörünüz destekliyorsa çözünürlüğü arttırın.
Ddu ile silip ekran kartı driverinizi sıfırdan yükleyin.

Bu konu son zamanlarda çok fazla kullanıcının yaşadığı bir durum haline geldi. Rockstar forumlarında da konuşulduğuna denk geldim.
Windows güncellemelerinden sonra oyunun bu hale geldiğini söyleyen de olmuş, Advanced graphics altında ki extented distance scaling gibi ayarları açmayın diyenler de olmuş ki ben bu 2. fikre katılmıyorum. Ben GTA 5 ilk oynamaya başladığımda 4670K işlemci ve 280X GPU kullanıyordum ve o ayar sonuna kadar açıktı ve oyun çok nadiren 60 FPS altına iniyordu. Aradan Yıllar geçti RX 590 ve GTX 1060'lı sistemlere geçtim birebir aynı ayarları yaptığımda oyunun 40 FPS'lerin dahi altına indiği yerler oluyordu. Tamamen saçmalık. Uzun zamandır aramama rağmen de bir çözüm bulamadım ne yazık ki.

Bu konu son zamanlarda çok fazla kullanıcının yaşadığı bir durum haline geldi. Rockstar forumlarında da konuşulduğuna denk geldim.
Windows güncellemelerinden sonra oyunun bu hale geldiğini söyleyen de olmuş, Advanced graphics altında ki extented distance scaling gibi ayarları açmayın diyenler de olmuş ki ben bu 2. fikre katılmıyorum. Ben GTA 5 ilk oynamaya başladığımda 4670K işlemci ve 280X GPU kullanıyordum ve o ayar sonuna kadar açıktı ve oyun çok nadiren 60 FPS altına iniyordu. Aradan Yıllar geçti RX 590 ve GTX 1060'lı sistemlere geçtim birebir aynı ayarları yaptığımda oyunun 40 FPS'lerin dahi altına indiği yerler oluyordu. Tamamen saçmalık. Uzun zamandır aramama rağmen de bir çözüm bulamadım ne yazık ki.
Hocam aynı sorunu bende 1 yıldır yaşıyorum i3 6089p ile oynuyordum zamanında high ayarlarda çok iyi oynardım rockstarın bir şey yapması lazım bu olaya herkes'de RTX 2080 yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı