GTX 970 Gta V düşük FPS sorunu

pullmeunder

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Technopat testin de 60'ın üstüne çıkan FPS'te ben sabit 60 bile alamıyorum.

Sistemim:

Ekran Kartı: Evga GTX 970 SC
İşlemci: Intel Core I7 6700
RAM: 16 GB 2400Mhz

Eğer sebebini bilen arkadaşlar var ise lütfen yardımcı olsunlar.
NOT: Ekran kartının sürücüleri günceldir.

Sistemde İntel işlemci olunca kimse sesini çıkarmamış nedense. FX kullansaydın demediklerini bırakmazlardı. Neymiş tek çekirdek performası kötüymüş de yok ölü mimari de bilmem ne. Devam et kardeş öyle kullanmaya İntel çok iyi ya devam et kimseden ses çıkmıyor bak. yanlış anlama seni suçlamıyorum.

Sistemde İntel işlemci olunca kimse sesini çıkarmamış nedense. FX kullansaydın demediklerini bırakmazlardı. Neymiş tek çekirdek performası kötüymüş de yok ölü mimari de bilmem ne. Devam et kardeş öyle kullanmaya İntel çok iyi ya devam et kimseden ses çıkmıyor bak. yanlış anlama seni suçlamıyorum.
i7 6700'ın normal koşullarda GTX970'e darboğaz yapması gibi bir ihtimal olamaz.

@Ertuğrul Güngör Ne yapalım hocam yanlış bilgilendirme mi yapalım? AMD işlemcilerin tek çekirdek performansı İntel'e göre daha düşük. FX serisindeki işlemcilerin çoğu 8 çekirdek bulunduruyor, fakat oyunlar 4 çekirdekle yetiniyor. İntel'in 4 çekirdekli işlemcileri tek çekirdek performansı yüksek olduğu için daha yüksek performans veriyor. Konuyu çarpıtmanın gereği yok.

Oyunu oynadığınız ayarlar nedir? Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?

Neyse sıkıştı şimdi konuyu çevirtiyor yardımcı ol falan diye. Neyse sorunumuza dönelim anakart modeli nedir kardeş. Ayrıca Evga için iyi değil diyorlardı bir ara ama ondan da olabilir. Kardeş ayrıca hangi yazılım sürümü mevcut ekran kartında? Bende bir güncelleme yaptıum frekansı sürekli düşükte tutuyordu sildim yeni kurdum düzeldi.

Ayrıca bazı modeller ısındığında frekansı düşürüyor. İstersen afterburner dan bak.

Neyse sıkıştı şimdi konuyu çevirtiyor yardımcı ol falan diye. Neyse sorunumuza dönelim anakart modeli nedir kardeş. Ayrıca Evga için iyi değil diyorlardı bir ara ama ondan da olabilir. Kardeş ayrıca hangi yazılım sürümü mevcut ekran kartında? Bende bir güncelleme yaptıum frekansı sürekli düşükte tutuyordu sildim yeni kurdum düzeldi.
Evga gayet iyi bir marka. Belki işlemci ısınıyordur. Belleklerde sorum vardır. MSİ Afterburner ile sıcaklıklara ve kullanımına bakıp bize ekran görüntüsü at.

Son zamanlarda GTA V düşük FPS, donma, takılma gibi benzeri şikayetler hakkında konu açılıyor, hep GTA V de oluyor nedense!

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı