GTX 1060 İçin 1080p Monitör Önerisi

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartımı başlıkta belirttim maksimum 1450 TL bütçem var. Sıfır yada ikinci el fark etmez monitör arıyorum. Çoğunlukla single player oyunlar oynuyorum oynadığım online oyunlar ise League of Legends ara sıra CS:GO, Rust gibi oyunlar yani kısacası ciddi bir FPS oyuncusu değilim. O yüzden şu soru kafama takılıyor 144 Hz mi yoksa 75 Hz mi. Kavisli ekran alacağım. Ayrı olarak boyuta da önem veriyorum 144 Hz almak istersem bütçem 24 inç monitörlere yetiyor, 75 Hz almak istersem 27 inç monitörleri alabilirim. Ancak arada kaldım sizce ne yapmalıyım?

Ek olarak 75 Hz monitör alsam overclock ile Hz yükseltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha bir hafta önce aldım 1080p oyunlar ve gündelik kullanım için. Bundan önce kullandığınız ekranın boyutu 24 değilse, 24 öneririm. Sandığınızdan çok daha büyükler hele monitörler aranızda 60 cm ya da daha kısa bir mesafe varsa, bazen buna bile bakmakta zorluk çekiyorum. O bütçeye 144 almak mantıklı CS:GO falan oynuyormuşsunuz. Ama hardcore bir CS fanı değilseniz ve e Sport oyunculuğu gibi bir hedefiniz yoksa 60 Hz size yettiyse 144 almak yerine hem paranızı koruyup hem kaliteli 75 Hz de olabilir bu sayede TN panel yerine VA alma şansınız da artar.

Daha bir hafta önce aldım 1080p oyunlar ve gündelik kullanım için. Bundan önce kullandığınız ekranın boyutu 24 değilse, 24 öneririm. Sandığınızdan çok daha büyükler hele monitörler aranızda 60 cm ya da daha kısa bir mesafe varsa, bazen buna bile bakmakta zorluk çekiyorum. O bütçeye 144 almak mantıklı CS:GO falan oynuyormuşsunuz. Ama hardcore bir CS fanı değilseniz ve e Sport oyunculuğu gibi bir hedefiniz yoksa 60 Hz size yettiyse 144 almak yerine hem paranızı koruyup hem kaliteli 75 Hz de olabilir bu sayede TN panel yerine VA alma şansınız da artar.

Zaten şuanki monitörüm 60 HZ ve TN panel hiç memnun değilim yanlardan veya uzaktan baktığımda karanlık görünüyor. 27 inç monitörler ilgimi çekiyor ama ikilemdeyim.

Zaten şu anki monitörüm 60 Hz ve TN panel hiç memnun değilim yanlardan veya uzaktan baktığımda karanlık görünüyor. 27 inç monitörler ilgimi çekiyor ama ikilemdeyim.

27 inç bayağı büyük hocam, öyle bir monitöre bakmak için aranızda 80 cm olmalı bence en az 60 anca 24 inç yetiyor çünkü bir de hocam ben 19'dan 24'e geçtim sağ sola bakar oluyorum bazen oyunlarda kafamı çevirip bende çok baktım 27 inç fiyatları indirimde oluyor insana cazip geliyor ama işte kullanım açısından iyi değiller içerik üretici değilseniz ve çoğunlukla oyun oynuyorsanız. Bu arada hocam kavislilere dikkat edin ışık süzmesi çok yaşarsınız onlarda ama ben genelde çok takan bir insan değilim Max parlaklıktaki ışık süzmesini %25 civarı kullanıyorum zaten parlaklığı gerisi gözümü yoruyor.

22 inç kullanıyorum şuan işte bizimkisi de merak büyük ekran bir cazip geliyor. 24 alsam büyüklüğü fark etmem gibi geliyor sanki.

İllaki 27 inç kavisli olsun diyorsanız bu 3 tanesinden biri bütçenize uygun olur ama dediğim gibi oyun içinse 27 çok büyük kaçabilir. Zaten 60Hz bir monitörden geçecekseniz 144Hz olmaması gözünüze batmayacaktır.

İllaki 27 inç kavisli olsun diyorsanız bu 3 tanesinden biri bütçenize uygun olur ama dediğim gibi oyun içinse 27 çok büyük kaçabilir. Zaten 60Hz bir monitörden geçecekseniz 144Hz olmaması gözünüze batmayacaktır.
Hocam konunun ilk yorumundaki arkadaşımızın attığı monitörde karar kıldım 24 inç 144 hz bir monitör alacağım şuan ise tek merak ettiğim husus 21.5 inçten 24 inçe geçince büyüklük hisseder miyim tatmin edici fark olur mu ?

Geri
Yukarı