GTX 1060 için 500W PSU yeter mi?

Yakın tarihte MSI GTX 1060 Gaming X Plus 6 GB modeline geçiş yaptım. Daha önceden GTX 1050 Ti modelini kullanıyordum. Güç kaynağından gelen 6 pin çıkış bana yetiyordu. Fakat şu an kullandığım GTX 1060'ta 8 pin çıkış sebebi ile 2X molex kabloyu 8 pin PCI güç çıkışına çeviren adaptör satın aldım. Şu ana kadar overclock yapmadım fakat ileri de overclock yapmayı düşündüğüm için güç kaynağımın yeterli gelip gelmeyeceğini öğrenmek istiyordum. Güç kaynağımın fotoğrafını aşağıya bırakıyorum. Şimdiden teşekkür ederim :)

apsu.jpg
X

Değiştirmeniz için bir sebep yok. 80+ olması daha fazla güç sağladığı, yeterliliğin fazla olduğu anlamına gelmiyor.
Mevcut sisteminiz için fazlasıyla yeterli şu andaki PSU.
Sanırım yanlışınız var. Bu konuyu açtıktan sonraki 6 gündür bilgisayarım sürekli kendi kendini kapattı. Güç kaynağım bence bu sistem için iyi bir güç kaynağı değil.

Sanırım yanlışınız var. Bu konuyu açtıktan sonraki 6 gündür bilgisayarım sürekli kendi kendini kapattı. Güç kaynağım bence bu sistem için iyi bir güç kaynağı değil.
Aynı sorunu ben de yaşıyordum. İlk aldığımda kasanın kendi PSU'su vardı. 550W ama +80 falan yoktu. Sonradan kendim 600W+80 aldım kapanma gibi bir sıkıntı kalmadı.

372W güç veriyor 12V kanalından. Daha yüksek bileşenler dahi kullanılabilir. Sistemin kapanmasını direkt PSU'da aramayın.
Ayrıca tekrarlıyorum, 80+ sertifikasının sisteminizin kapanması ile hiçbir alakası yok. Sadece verimlilik düzeyini belirten bir sertifika.

372W güç veriyor 12V kanalından. Daha yüksek bileşenler dahi kullanılabilir. Sistemin kapanmasını direkt PSU'da aramayın.
Ayrıca tekrarlıyorum, 80+ sertifikasının sisteminizin kapanması ile hiçbir alakası yok. Sadece verimlilik düzeyini belirten bir sertifika.
İnternette minimum sistem güç kaynağı 400W gözüküyor. Ben güç kaynağımın yetersiz olduğunu düşünüyorum bence.

Screenshot_1.jpg

İnternette minimum sistem güç kaynağı 400W gözüküyor. Ben güç kaynağımın yetersiz olduğunu düşünüyorum bence.

Eki Görüntüle 439847
450W güç kaynağı ile aylarca GTX 1070 ve i7 8700K kullandım. 500W sisteminiz için fazlasıyla yeterli bir değer.
Sisteminiz kapanırken bir hata alıyorsanız ayrı bir konu açarak belirtin, sıcaklık değerlerini de kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı