GTX 1060 için, anakart ve işlemci önerisi

Z170 bir anakartla i5 7600K veya i7 6700K temiz ikinci el bulabilirsin o bütçeyle.
İkinci ele pek güvenemiyorum, arkadaşın önerdiği i5 11400f iyi gibi fakat 1060 3gb ile uyumlu çalışır mı ona emin olamadım. Bazı sitelerde 3060 ile uyumlu olduğu falan yazıyor ben mi yanlış baktım fikrim yok. Aydınlatabilirseniz çok iyi olur.

İkinci ele pek güvenemiyorum, arkadaşın önerdiği i5 11400F iyi gibi fakat 1060 3GB ile uyumlu çalışır mı ona emin olamadım. Bazı sitelerde 3060 ile uyumlu olduğu falan yazıyor ben mi yanlış baktım fikrim yok. Aydınlatabilirseniz çok iyi olur.

Hayır uyumlu çalışır fakat biraz düşük kalır örneğin i5 11400F 3070e kadar besler . Ondan bahsediyorlardır.

İkinci ele pek güvenemiyorum, arkadaşın önerdiği i5 11400f iyi gibi fakat 1060 3gb ile uyumlu çalışır mı ona emin olamadım. Bazı sitelerde 3060 ile uyumlu olduğu falan yazıyor ben mi yanlış baktım fikrim yok. Aydınlatabilirseniz çok iyi olur.
11. nesil ile uyumlu çalışır tabiki ben sadece sizin elinizde ki 1060 için uygun o dönemin sistemini önerdim.

Yeter.

12100F+H610M ikilisi daha F/P:

Bir de kasanıza uygun bir soğutucu almanız lazım.

12100F+H610M ikilisi daha F/P:
Attığın işlemci ve anakart uyumsuz. Soket yapıları farklı.

Düzenleme : 11400F ve H610M öneriliyor sandım. Aşağıdaki linkler farklıymış.

@yapiz
Dostum ikisini de aynı siteden çözmek için bu şekilde yapmak istedim. Fakat anakartın ürün kodu farklı görünüyor. Sanırım senin önerdiğinle aynı fakat ben yine de burada paylaşıp emin olmak istedim. Anakart senin önerdiğinle aynı mıdır? Değilse bile çok fark eder mi?

@yapiz
Dostum ikisini de aynı siteden çözmek için bu şekilde yapmak istedim. Fakat anakartın ürün kodu farklı görünüyor. Sanırım senin önerdiğinle aynı fakat ben yine de burada paylaşıp emin olmak istedim. Anakart senin önerdiğinle aynı mıdır? Değilse bile çok fark eder mi?

Fark etmez. Bu arada çekirdek sayısı çok önemli değilse @messinicocugu hocamın belirttiği anakart ve işlemciyi de alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı