GTX 1060 İçin PSU Önerisi

CM MasterWatt Lite sürümü rezalet, PSU çok ısınıyor ve tız ses çıkarıyor. Satın aldım pişmanım.
Corsair veya cooler master düşünüyorum ama 350 tlye falan güzel power var mı?
CM MasterWatt Lite sürümü rezalet, PSU çok ısınıyor ve tız ses çıkarıyor. Satın aldım pişmanım.
PSU hakkında hiç bilgim yok.
Bu güzele benziyor sorunlu bir seri değilse alabilirim sen bir sıkıntı yaşadın mı?

Son düzenleme:
Corsair veya cooler master düşünüyorum ama 350 tlye falan güzel power var mı?

PSU hakkında hiç bilgim yok.

Bu güzele benziyor sorunlu bir seri değilse alabilirim sen bir sıkıntı yaşadın mı?
350'ye adam akıllı Corsair veya CM bulamazsın. Silverstone, FSP gibi markalara yönel.

Corsair VS serisi 2018 modelini alıyorum. Technopat kullanmış bu seriyi 2018 modelinde sıkıntı yokmuş teşekkürler cevaplar için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu alıcağım PSU benim sisteme yeter bir sıkıntı çıkma değil mi?

Son düzenleme:
Hiçbir sorun yaşamadım zaten 80 plus.
Aldım dostum taktım şuan ses olarak vsde eskisine göre çook iyi. Eskisinde okadar çok uçak sesine benzer bir ses çıkıyormuş ki şuan bunu takınca kulağım rahatladı. Umarım ileride bir sıkıntı çıkartmaz ayrıca 80 plus olması ne değiştiriyor acaba? PSU hakkında pek bilgili değilim.

Aldım dostum taktım şu an ses olarak vsde eskisine göre çook iyi. Eskisinde okadar çok uçak sesine benzer bir ses çıkıyormuş ki şu an bunu takınca kulağım rahatladı. Umarım ileri de bir sıkıntı çıkartmaz ayrıca 80 Plus olması ne değiştiriyor acaba? PSU hakkında pek bilgili değilim.
Hayırlı olsun. 80 Plus yani vereceği güç verimliliği en az %80 garantili yani 550 Watt'ı kusursuz olarak veriyor olması, mesela bazı güç kaynakları 600 Watt vs. yazmasına rağmen 400 Watt verdiği oluyor. Buna karşıt olarak kaliteli PSU üreticileri 80 Plus damgası koyuyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldım dostum taktım şuan ses olarak vsde eskisine göre çook iyi. Eskisinde okadar çok uçak sesine benzer bir ses çıkıyormuş ki şuan bunu takınca kulağım rahatladı. Umarım ileride bir sıkıntı çıkartmaz ayrıca 80 plus olması ne değiştiriyor acaba? PSU hakkında pek bilgili değilim.
Forumda çoğu kişi ezber konuşuyor. 80+ şu şu markaları alın diyip geçiyorlar modele göre detayına girip konuşan yok. Asıl önemli olan güç kaynağında Ripple değerleri, koruma sertifikaları, uzun ömürlülük için kullanılan kondansatörler, lehimleme kalitesi ve kullanılan fan rulmanı vs birçok etken var.
FSP ve SS'nin giriş seviyesi modellerinden daha iyi VS 2018. Modele göre yorum yapmak her daim daha mantıklı. Konu içinde VS 2018'in incelemesini atmıştım zaten.
Verimliliğe gelince basit bir örnekle,
güç kaynağımızın sisteme 300W verdiğini, ancak aslında prizden 375W aldığını varsayalım.
Bu, verimliliğinin% 0.8 veya % 80'e eşit olduğu 375W / 300W olduğu anlamına gelir. Bu ilave 75W ısıdan ve faturaya yansıcak olan detaydan başka bir şey üretmiyor.
http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page2679.htm

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı