650W PSU GTX 1060 Sistem İçin Yeterli mi?

ınFlames140

Hectopat
PSU'm 650W güç değerinde bir PSU. Ben bu PSU ile ASUS ROG STRIX GTX 1060 6G, 5x LED Bandı, 4x RGB LED fan ( markasını bilmiyorum öneriniz var ise söyleyebilirseniz sevinirim. ) 1 TB HDD, 120 GB SSD, ASUS H61-MK Anakart, 2X8 GB 2433 MHz RAM, işlemci soğutucu marka model bilmiyorum ama o da var ve i5 3470 işlemci bulunmaktadır. Bu sistemi yaza kadar toplamayı düşünüyorum PSU yeterli mi çok tereddüt ettim ve yardımlarınızı bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok özür diliyorum, PSU 650 değil 500W desteği veriyormuş ve üstünde 12A 24 bir şey falan yazıyordu bu ise 288W'a denk geliyor sanırım bırakın ledleri sadece sistemi çalıştırmakta güçlük çekecektir.

80+ sertifikası var ise sisteme takıp stres testi yaparken mavi ekran vermiyorsa kullanabilirsiniz. Eğer sıkıntı yaşarsanız satıp üstüne para koyarak 600W 80+ sertifikalı alabilirsiniz.
Stress test için sanırsam ayrı bir cihaz gerekli 50₺ göze ne kadar küçük gibi gelsede ben bunu veremeyecek durumdayım. 2. fikrinizi kullanmayı düşünüyorum teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı