GTX 1060 için R5 1500X/1600 vs R7 1700 vs i5 7600

Hocam intel'in oyun performansı Ryzen'a göre daha iyi sırf oyun oynanacak ise ve bütçe var ise i7 7700 yeter ama R5 1600 o ekran kartını çok rahat biçimde besleyebilir. Ama oyunlarda daha fazla FPS için i7-7700 öneririm ben.
Ryzen optimizasyonu daha yeni yeni oturuyor. İleri ki dönemlerde oyun performansı da aynı Intel gibi olacak ve geleceğe daha dönük olması da cabası tabii ki. Artık saçma sapan Intel, oyunlarda önde, Intel al falan diyenlerle uğraşmak istemiyorum. Ben gereken açıklamayı yaptım, daha iyisi varken kötüsünü seçerse sonuçta kendisi kullanacak. Yapacak bir şey yok.

Ryzen optimizasyonu daha yeni yeni oturuyor. İleri ki dönemlerde oyun performansı da aynı Intel gibi olacak ve geleceğe daha dönük olması da cabası tabii ki. Artık saçma sapan Intel, oyunlarda önde, Intel al falan diyenlerle uğraşmak istemiyorum. Ben gereken açıklamayı yaptım, daha iyisi varken kötüsünü seçerse sonuçta kendisi kullanacak. Yapacak bir şey yok.
Hocam burada Fan Boyluk yapmıyorum. YouTube daki Test videolarında gördüğümü söylüyorum ayrıca i7-7700 de uzun süre kullanılabilir bir işlemci.

Hocam burada Fan Boyluk yapmıyorum. YouTube daki Test videolarında gördüğümü söylüyorum ayrıca i7-7700 de uzun süre kullanılabilir bir işlemci.
Ben uzun süre kullanmaktan bahsetmiyorum. Evet önde ama ileride de çekirdek farkına Ryzen öne geçecek. Kısa vadeyi mi tercih edersin uzun vadeyi mi? Ayrıca 10 FPS fazla alıyor diye gidip i7 7700 alan adamın yaptığı iş değildir.

Artık aynı şeyleri yazmaktan sıkıldık. Eski konuları araştırırsan neden Intel değil de Ryzen önerdiğimizi anlarsın.

Ben uzun süre kullanmaktan bahsetmiyorum. Evet önde ama ileride de çekirdek farkına Ryzen öne geçecek. Kısa vadeyi mi tercih edersin uzun vadeyi mi? Ayrıca 10 FPS fazla alıyor diye gidip i7 7700 alan adamın yaptığı iş değildir.

Artık aynı şeyleri yazmaktan sıkıldık. Eski konuları araştırırsan neden Intel değil de Ryzen önerdiğimizi anlarsın.
Haklısınız hocam çekirdek farkında öne geçecek. Ben şu anki oyunları baz alarak bir tavsiye yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısınız hocam çekirdek farkında öne geçecek. Ben şuan ki oyunları baz alarak bir tavsiye yaptım.
Şu anda Intel önde. Dediğim gibi Ryzen optimizasyonları yeni yeni oturuyor ve git gide oyun performansı da iyileşiyor. Son gelen güncellemeler ile oyun performansında ciddi bir artış oldu mesela. Bu devam da edecektir.

Şu anda Intel önde. Dediğim gibi Ryzen optimizasyonları yeni yeni oturuyor ve git gide oyun performansı da iyileşiyor. Son gelen güncellemeler ile oyun performansında ciddi bir artış oldu mesela. Bu devam da edecektir.
İnşallah hocam AMD zamanında driver konusunda çok hatalar yaptı toparlamaları iyi bir şey.

Haklısınız hocam çekirdek farkında öne geçecek. Ben şuan ki oyunları baz alarak bir tavsiye yaptım.

İkiniz de haklısınız ama şu 'benchmarklar' yok mu? Ryzen'e inancım tam ama 'benchmark'ları' görünce inancım da sarsılmadı değil. Bu 'benchmarklar' da beni hayli tereddüte düşürüyor. Ryzen'e yöneleceğim gibi gözüküyor. İmkanım da varken bunu R7 1700 ile yapmam güzel olur diye düşünüyorum.

İkiniz de haklısınız ama şu 'benchmarklar' yok mu. Ryzen'e inancım tam ama 'benchmark'ları' görünce inancım da sarsılmadı değil. Bu 'benchmarklar' da beni hayli terddüte düşürüyor. Ryzen'e yönelceğim gibi gözüküyor. İmkanım da varken bunu R7 1700 ile yapmam güzel olur diye düşünüyorum.
Hocam istiyorsanız R7 1700X alın, daha performanslı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı