GTX 1060 ısınması normal mi?

xinqaret

Femtopat
Daha fazla  
Selam öncelikle, Zotac GTX 1060 mini ekran kartına sahibim ve %100 kullanımda 82 dereceyi görüp fan çok ses yapıyor. Fan'ın sesi sıkıntı değil ancak sıcaklık değerleri normal mi onu öğrenmek istiyorum teşekkürler şimdiden.

Yük altında 100 de 100 kullanıyor ve 82 derece gayet normal bir ısı değeri . Tüm gücünü kullandığından fanların daha hızlı çalışması sonucu ses yapabilir gayet normal geldi bana ?

Selam öncelikle, Zotac GTX 1060 mini ekran kartına sahibim ve %100 kullanımda 82 dereceyi görüp fan çok ses yapıyor. Fan'ın sesi sıkıntı değil ancak sıcaklık değerleri normal mi onu öğrenmek istiyorum teşekkürler şimdiden.

Kendiniz söylüyorsunuz %100 kullanımda ısınması gayet doğal. Ancak bu durumdan aşırı rahatsızsanız şunları deneyebilirsiniz. Kasa içi hava dolaşımını artırın, toz temizliği yapın ve kasayı daha iyi hava alan bir yere bırakın.

Fan kullanımı çok yüksek olduğu için ses yapıyor. Karta genel bir bakım yap.

1060 için de o sıcaklıklar normal değil. Macun bakımı falan yapıldığında normale döner.

Yeni konular

Geri
Yukarı