GTX 1060 Laptop Düşük GPU Kullanımı

Hocam dediğiniz gibi 1050ti her oyunda yüksek performans alıyor madem niye millet 3000 TL fazla verip onu alsın. Bu sorun GTX 1070'de olsa 1060 bundan güçsüz kart tam performans kullanıyor diyebilcek miyiz? Ayrıca benimle aynı özellikli bilgisayarlar da benden bariz fazla FPS alıyor. Nvidia ayarlarını 100 kere değiştirdim ancak bir değişiklik olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartta sorun yok render verilerinize göre, o halde güç tasarrufu modunda olmalı. Başka bir açıklaması yok, olasılık göremiyorum. Son bir tavsiye umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür. Resim alıntıdır.

Arkadaşlar dediklerinizi anlıyorum tabiki de CS:GO ekran kartını tam kullanmaz. Ancak benim dediğim şey GTX 1050/1050Ti laptop sahiplerinin bile aynı oyunlarda benden fazla FPS alması. Ayrıca sıcaklıkları kontrol ettiğimde anormal bir sıcaklık görmüyorum. Ayrıca nvidia panelinde herşeyi kontrol ettim.

Haklısınız az önce yanıma biri geldi, CS:GO oynarken, sorular sordu felan dedi kaç FPS alıyorsun dedim 100-140 çocuk dedi ben 400 FPS alıyorum ve bilgisayarını sorduğumda 1050 olan MSI Laptop ´u varmış.

Windows'un güç ayarını yüksek performans yapın. Nvidia denetim masasından da yüksek performansa alın ve düşey senkronizasyonu kapatın. Başka bir şey aklıma gelmiyor.

Windows'un güç ayarını yüksek performans yapın. Nvidia denetim masasından da yüksek performansa alın ve düşey senkronizasyonu kapatın. Başka bir şey aklıma gelmiyor.
Hocam inanın bu forum üyesi olan birinin ilk deneyeceği şeyler onlardır. Sorunu çözmüyor. Daha zor bir çözüm var büyük ihtimal ama bilen çıkmadı.

Hocam bu GTX 1060 6 GB genel bir sorun olmaya başladı sanırım, bende de var. BIOS güncellemesini yaptınız mı? Sorunun düzelebilir.

Hocam bu GTX 1060 6 GB genel bir sorun olmaya başladı sanırım, bende de var. BIOS güncellemesini yaptınız mı? Sorunun düzelebilir.
Onu denemedim hocam. Bazı yabancı forumlarda da intelin Power Limit Throttling diye geçen bir sorun var. Ondan kaynaklandığını söyleyenler var. İşlemci limiti kısıtlanıyormuş sanırım.

Eğer kullanımı seni tatmin etmiyorsa PUBG ultra settings oyna kullanımı ortalama %85-95 olur. Yada Gta V x8/x4 msaa oyna.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…