GTX 1060 laptop Fortnite FPS DROP sorunu

visu

Hectopat
Makaleler
2
i7 7700HQ ve GTX 1060 Laptopa sahibim. Önceden Fortnite stop yemezken artık yiyorum. Driverlar güncel. Format da attım fakat duzelmiyor. Sadece Fortnite'da var bu sıkıntı.

Sadece bir oyunda sıkıntı varsa oyunla alakalı olma olasılığı yüksek. Yeni gelen bir güncelleme kaynaklı olabilir. Diğer oyunlarda yeterince denemediysen ve uzun süredir termal bakım yapmıyorsan belki ısınma ile alakalı bir sorun olabilir. MSI Afterburner ile değerleri paylaşırsan iyi olur.

Sadece bir oyunda sıkıntı varsa oyunla alakalı olma olasılığı yüksek. Yeni gelen bir güncelleme kaynaklı olabilir. Diğer oyunlarda yeterince denemediysen ve uzun süredir termal bakım yapmıyorsan belki ısınma ile alakalı bir sorun olabilir. MSI Afterburner ile değerleri paylaşırsan iyi olur.
Laptop p. Olduğu için 86 dereceye kadar çıkıyor. Pubgde 95 bile oluyor ama 0 donma 0 kasma. Güncelleme sorunu zannediyorsun ama yeni güncellemeler ile de çözülmedi

Ben bir şey zannetmiyorum, olasılıklardan bahsediyorum sadece. Dilersen dediğim gibi değerleri paylaş ya da kafana göre sonuç bekle. :)

Ben bir şey zannetmiyorum, olasılıklardan bahsediyorum sadece. Dilersen dediğim gibi değerleri paylaş ya da kafana göre sonuç bekle. :)
Zannediyordum yazmak istedim kusura bakma yanlış anlaşıldı. Ayrıca Battlefield 1 falan her oyunda akıcı oynuyorum donmadan. Sadece fortnite:'da ve başka tanıdıklarım fortnite da drop yemiyor. Tek slot 16gb ram var. Arkadaşlarım 2 slot 8 yapsaydın drop yemezdin diyorlar. Doğru mudur?

Çift kanallı RAM kullanımının daha performanslı olduğu kullanım senaryoları var, doğru. Oyunların bir çoğunda bunun farklı anlaşılmaz bile. Bir sorun başta yokken sonradan ortaya çıkıyorsa bu tek kanal, çift kanal diye farklardan kaynaklanmaz. Farklı oyunlarda sıkıntı yoksa, oyuna veya ekran kartı sürücüsüne gelecek bir güncelleme ile sorun çözülebilir.

Hocam tek bir oyundan kaynaklı olduğunu söylüyorsunuz, oyunla alakalı büyük ihtimalle. Ayrica 95° oldukça yüksek bir sıcaklık. Sıcaklık artınca mı droplar yaşanıyor yoksa düşükken de yaşıyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı