GTX 1060 laptopu şarjdan çıkarınca FPS yükseliyor

yigitcarikci

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim;

Dell G3 3579.
NVIDIA GeForce GTX 1060 with Max Q design.
Intel Core i7 8750H.
16 GB RAM.

Anakartı bilmiyorum.

TX Red Alert 6 fanlı soğutucu.

Forza Horizon 4 oynuyorum. Şarja taktığım FPS 10-15'lere düşüyor, şarjdan çıkarınca 50 -55'lere çıkıyor.
Normal şartlarda bunun tam tersi olması gerekiyor, neden böyle oluyor anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilmiyorsam pil ayarlarından böyle seçenekler vardı şarjdayken yüksek performans vs. laptop kullanmadığım için tam bilmiyorum ama dediğim gibi böyle bir ayar vardı galiba.

Ekran kartı ayarlarından Şarjda iken ve Şarjda değilken hangi ekran kartı kullanılıyor bir kontrol et. Yani şarjda iken muhtemelen onboard kullanıyorsun, şarjda değilken Nvidia ya geçiyorsun.

Ekran kartı ayarlarından Şarjda iken ve Şarjda değilken hangi ekran kartı kullanılıyor bir kontrol et. Yani şarjda iken muhtemelen onboard kullanıyorsun, şarjda değilken Nvidia ya geçiyorsun.
Bunu nasıl yapacağım hakkında bilgi verir misiniz?
Tam tersi olması gerekiyor haklısın, Güç ayarları/Ek güç ayarları sekmesinden Yüksek Performans'a alıp sonuçları paylaşır mısın?
Zaten şuan yüksek performansta ama sonuç aynı.

NVIDIA denetim masasından 3D Ayarların Yönetilmesi sekmesi altında Genel Ayarlar/ Tercih Edilen Grafik İşlmeci'yi NVIDIA İşlemcisi olarak ayarlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı