GTX 1060 'Önerilen çözünürlük 1080p değil' Hatası

Babaoglu34

Decapat
Eski ekran kartımla (AMD Radeon R7 370) monitörüme aktif olmayan VGA to DVİ ile bağlanıyordum. Ve hiçbir sorun yoktu. Önerilen çözünürlük 1080p'ydi. Ama yeni ekran kartı (GTX 1060) alınca ekranı, ekran kartına VGA to HDMİ ile aktif çevirici ile bağladım.
Sorun şu, masaüstü görüntü ayarlarına girdiğimde önerilen çözünürlük 1080p değil de 1024x768 gözüküyor. Ve Nvidia ayarlarında doğal çözünürlük olarak da 1024x768 gözüküyor. He böyle gözükmesi benim için ne sorun temsil ediyor diye sorarsanız, oyunlarda 1080p'ye aldıgımda görüntüyü 1080p olmuyor. İstediğim kadar değiştireyim tam ekran da çözünürlüğü, hep aynı çözünürlükte kalıyor. Ama borderless full screen'de ya da Windowed'da sıkıntı yok. Benim isteğim full screen'de 1080p oynayabilmek. Benim düşüncem çeviricideki sıkıntı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Sistemim:
  • Windows 10
  • Monitör: AOC e2343Fs
  • İşlemci: AMD FX 8350
  • Ekran kartı: GTX 1060 6GB
Bazı oyunlarda (League of legends, Assassins Creed Origins) full screende sorun yaşamıyorum. 1080p oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı