GTX 1060 Oyunlarda %10 GPU Kullanımı Sorunu

YiğitSukru

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektirik Elektronik Mühendisi
Sistemin i5 4690K
MSİ Z97A Gaming 7
MSİ GTX 1060 Ekran kartı
Evga 650w 80+ Gold PSU
WD Blue 1 TB 7200 RPM HDD
23.6 inç 1920*1080 60 HZ monitör

Elimden gelen her şeyi yaptım ama bir türlü oyunlarda %10'un üstüne GPU kullanımı çıkartamadım. Windows güncel. Nvdia güncel. Desteklerinize ihtiyacım var problemi bir türlü anlayamadım aşağıya resim yükleyeceğim.

teknopat.png
valley_2016_09_27_12_54_00_638.png
FurMark_2016_09_27_13_00_45_638.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için girdiğim de GPU kullanımı %10 bunlar benchmark ile yapınca böyle oluyor sadece. CS GO da 4K Full x8 32 FPS alıyorum ve yine %15 in üstüne çıkmadı. Oyun içi görüntü alamadım okuldan çıkınca sizi daha iyi bilgilendiririm.

Arkadaşlar elimden gelen her şeyi denedim ama bir çözüm bulamadım yardım ederseniz beni çok mutlu edersiniz. GPU hep bu civarlarda. Ekran kartın' da problem olduğunu söylerseniz servise göndermeyi planlıyorum.

Dosya Ekleri

• teknopat.png
    teknopat.png
    60,7 KB · Görüntüleme: 296
Dostum CPU kullanımını ve GPU kullanımını gösteren fotoğrafa bakılınca, aklıma gelen 3 sıkıntı olabilir:
1- Güç profili silent modunda kalmış olabilir
2- Anakartta bir sıkıntı olabilir
3- HDD darboğaz yapıp yeni veriyi yetiştiremiyor olabilir

Önümüzde ki günlerde ekran kartımı başka bir problemsiz PC' de deneyeceğim. Gelişmeler
diye arkadaşlar için buraya yazarım teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı