GTX 1060 Oyunlarda Ani FPS Düşüşü

Hayır, yanlış bilgilendirme yapmayalım! Black serisi, oyun ve yüksek performans için yapılmıştır, Blue serisi ise günlük kullanım içindir. Black serisi, Blue serisinden daha hızlıdır.

Şu videodan görmüştüm ben.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada Blue, Black modelinden daha hızlı.

MSI GTX 1060 - I5 6600 - 16GB RAM - MSI H170 Gaming M3 kullanıyorum. Oyunlarda ani FPS düşüklüğü yaşıyorum. GPU kullanımı bir anda %10-20'ye inip çıkıyor. Ve biraz fazla oluyor bu durum. The Witcher 3, Total War Warhammer gibi oyunlarda GPU kullanımım %99 iken biraz daha basit oyunlarda ( Rust gibi ) GPU kullanımım tam olmuyor. Ekran kartında sorun yok çünkü sorunluydu garantiye verdim ve yenisini yolladılar. Sorun Windows'ta olabilir mi ? Ani FPS düşüşü yaşandığında değerlere baktım bütün değerler stabil sadece GPU kullanımı bir anda düşüp çıkıyor.

Witcher 3 Testim ( Sorunsuz ) :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Paragon Testim ( Sorunlu ) :

Ben Windows dan olduğunu düşünüyorum ama emin değilim. Sıfırlamaya çalıştım sıfırlayamadım hata verdi ISO dosyasını yükleyeyim dedim yine hata verdi.
ya bu 1060 6gb bendede var işlemci amd ryzen 5 1500x ram 8gb 120 gb lik ssd var 1 tb de harddisk var 15 gün öncesine kadar bir şey yoktu şimdi 20 fpslere filan düşüyor oyun normalde 80-90 dan aşağıya inmez ortada yardım edin lütfen

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı