GTX 1060 Oyunlarda Ani FPS Düşüşü

Noggola

Hectopat
Daha fazla  
MSI GTX 1060 - I5 6600 - 16GB RAM - MSI H170 Gaming M3 kullanıyorum. Oyunlarda ani FPS düşüklüğü yaşıyorum. GPU kullanımı bir anda %10-20'ye inip çıkıyor. Ve biraz fazla oluyor bu durum. The Witcher 3, Total War Warhammer gibi oyunlarda GPU kullanımım %99 iken biraz daha basit oyunlarda ( Rust gibi ) GPU kullanımım tam olmuyor. Ekran kartında sorun yok çünkü sorunluydu garantiye verdim ve yenisini yolladılar. Sorun Windows'ta olabilir mi ? Ani FPS düşüşü yaşandığında değerlere baktım bütün değerler stabil sadece GPU kullanımı bir anda düşüp çıkıyor.

Witcher 3 Testim ( Sorunsuz ) :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Paragon Testim ( Sorunlu ) :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Windows dan olduğunu düşünüyorum ama emin değilim. Sıfırlamaya çalıştım sıfırlayamadım hata verdi ISO dosyasını yükleyeyim dedim yine hata verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağınız PC'nizi besleyemiyor veya diskiniz dar boğaz yapıyor olabilir. GPU, CPU ve RAM değerleri normal geldi bana.

@Noggola Kardeşim aynı ekran kartı bende de var. Dediğin oyunlar biraz optimizasyon sorunludur. Witcher 3 o konuda sorunsuzdur diyebilirim. Orda da sorun çıkartmamış zaten. Mesela Rise of The Tomb Raider deneyebilirsin oda o yönden iyi bir oyundur. GTA 5 de deneyebilirsin onuda öneririm.

Sebebi HDD bendede Gtx 1070, i5 6600k, orj. Win10 pro var. Ssd de yüklü oyunlarda sıkıntı yok ama hdd de olanlar da aynı dediğin oluyor özellikle grafik olarak güçlü olmayan oyunlarda, mesela The division hdd de o sorunu vermiyor ama diablo 3 veriyor sonra ssd ye yükledim diablo 3 ü düzeldi kısacası ssd şart. 2-3 oyun da daha aynı şeyi yaşadım sadece diablo 3 değil yani.

WD ve Seagate Barrucada HDD'lerinin bile darboğaz yapar olduğunu duyuyorum son zamanlarda. Yeni teknoloji herkesi komple SSD'ye geçmeye zorluyor. Seagate'in yeni Firecuda serisi var. Onu da denemek lazım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı