GTX 1060 Oyunlarda Düşük Performans Sorunu

Kerem132

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 2 ay önce bir PC topladım oyunları indirdim ve oynamaya başladım. Ama şöyle bir sıkıntım var. PUBG'de Ultrada 35-50 FPS alıyorum. Uçakta 17-18 oluyor, anlamadım gitti. Ayarları düşüğe alsam da FPS aynı değerlerde oluyor.
Sistem özelliklerim:
  • ASUS DUAL 1060 6 GB OC
  • AMD RYZEN 5 1500X
  • ASUS PRIME B350M-K
  • Corsair Vengeance 8 GB
  • FRISBY FC-9235G 600W USB 3.0 MidT ATX GAMING KASA

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben 2 ay önce bir PC topladım oyunları indirdim ve oynamaya başladım. Ama şöyle bir sıkıntım var. PUBG'de Ultrada 35-50 FPS alıyorum. Uçakta 17-18 oluyor, anlamadım gitti. Ayarları düşüğe alsam da FPS aynı değerlerde oluyor.
Sistem özelliklerim:
  • ASUS DUAL 1060 6 GB OC
  • AMD RYZEN 5 1500X
  • ASUS PRIME B350M-K
  • Corsair Vengeance 8 GB
  • FRISBY FC-9235G 600W USB 3.0 MidT ATX GAMING KASA
Monitör nedir? Hangi çözünürlükte oynuyorsun?

Nvidia pubg odakli bir surucu cikardi yakinda onu guncellemediyseniz mutlaka guncelleyin, pubg performans icin bir olcut olmamali cunku optimizasyonu cok kotu, darbogaz yasayacaginiz bir islemciniz yok ve ekran kartiniz da 1080p icin cogu zaman ultrada dahi yeterli, belki rami cift kanala cikarmayi dusunebilirsiniz ki o da oldukca az etki edecektir, doom tarzi oyunlarda veya 3d mark gibi programlarla test edin derim.

Bende asus gtx 1060 6gb turbo var ultrada bende aynı fpsi alıyorum ve çok az takılmalar oluyor highta oynadığım zaman sıkıntı yok ort 70 fps alıyorum oyunun optimizasyon sıkıntısı hala var maalesef.Başka oyunlardada düşük fps alıyorsan o zaman düşük performans sorunu olabilir.

Bu gibi sorunları genelde 8 GB RAM takviyesi çözer. Ancak siz ekran kartı sürücü güncellemesi deneyin, olmazsa sürücüyü DDU ile silip tekrar yükleyin.
Bu da sorununuzu çözmeyecek olursa PSU değişimine gidin. PSU'nuz Frisby marka, böyle bir sistemi öyle bir PSU'ya emanet etmek hakarettir.

Bende asus gtx 1060 6gb turbo var ultrada bende aynı fpsi alıyorum ve çok az takılmalar oluyor highta oynadığım zaman sıkıntı yok ort 70 fps alıyorum oyunun optimizasyon sıkıntısı hala var maalesef.Başka oyunlardada düşük fps alıyorsan o zaman düşük performans sorunu olabilir.
GTA 5 Ultrada highda lowda hep 50-60 Fps aliyorum oysaki youtubede 120-100 FPS arası gözüküyo
Kasa değişimine gideceğim

GTX1050 Ti kullanıyorum. PUBG'de 60-70 fps gayet rahat oynayabiliyorum fakat sisli yerlerde 30 fpsye düşüyor. O oyun da sıkıntım yoktu fakat bazı oyunlarda anlık takılmalar fps düşüşleri yaşıyordum fakat izlediğim videolarda böyle sorunlar yoktu. Bende format attım sürücüleri tekrardan yükledim tüm sorunlar geçti. Format atmayı deneyebilirsiniz.

GTX1050 Ti kullanıyorum. PUBG'de 60-70 fps gayet rahat oynayabiliyorum fakat sisli yerlerde 30 fpsye düşüyor. O oyun da sıkıntım yoktu fakat bazı oyunlarda anlık takılmalar fps düşüşleri yaşıyordum fakat izlediğim videolarda böyle sorunlar yoktu. Bende format attım sürücüleri tekrardan yükledim tüm sorunlar geçti. Format atmayı deneyebilirsiniz.
Deneyeceğim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı