GTX 1060 düşük performans sorunu

Avvieess

Hectopat
FX 8150 Black edition ile GTX 1060 3 G kullanıyorum. The Forest ve League of Legends'ta test ettiğim kadarıyla LOL'de 30 FPS'lere kadar düşüş olduğunu görüyorum. Ayrıca The Forest'ta GPU kullanımı bir 98 oluyor bir 30'a düşüyor daha çok 30 civarında dolaşıyor. 98'de bi anlık 80 90 civarı FPS'e ulaştıktan sonra 1 2 saniye sonra 20 FPS'e düşüyor darboğaz söz konusu değil. Sizce ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı olabilir mi?

Hocam her oyunda yapması ilginç bende de var GTX 1060 sadece GTA 5'te anlık takılmalar yaşıyordum RAM'ı 16 yapınca bu sorun çözüldü. Sürücüler güncel mi? BIOS güncel mi? Bir de sisteme temiz kurulum yapar mısınız daha sonra tekrar deneyin.
sürücelerim güncel bios güncel zaten bu sorunla karşılaşınca format attım birde o şekilde denedim hiçbirşey değişmedi

Herhangi bir darboğaz söz konusu olabilir(Sadece işlemci darboğazı değil). Güç kaynağından kaynaklanan bir sıkıntı olabilir. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Bunları tekrar kontrol etmenizde yarar var. Eğer sorun bunlardan kaynaklanmıyorsa sorun anakartta olabilir. Kullandığın anakart PCIe 2.0, bu teorik olarak bir sıkıntı oluşturmaz ama bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Sonuçta ekran kartları PCIe slotundan da güç çekiyor. Gücü çekerken oluşan bir dengesizlik, gücün yeterli olmaması veya benzeri bir durum bu sorunu oluşturabilir. Mümkünse farklı ve güncel bir anakartta test edin.

Yani HD Graphics ile Cs go oynarken sorun var mıydı?
Hayır yoktu

CPU kullanımı nedir?
işlemci kullanımı normal seyrediyor

Güç kaynağın kaç watt?
550 watt 80+ psu kullanıyorum

Herhangi bir darboğaz söz konusu olabilir(Sadece işlemci darboğazı değil). Güç kaynağından kaynaklanan bir sıkıntı olabilir. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Bunları tekrar kontrol etmenizde yarar var. Eğer sorun bunlardan kaynaklanmıyorsa sorun anakartta olabilir. Kullandığın anakart PCIe 2.0, bu teorik olarak bir sıkıntı oluşturmaz ama bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Sonuçta ekran kartları PCIe slotundan da güç çekiyor. Gücü çekerken oluşan bir dengesizlik, gücün yeterli olmaması veya benzeri bir durum bu sorunu oluşturabilir. Mümkünse farklı ve güncel bir anakartta test edin.
güç kaynağının sorun olacağını düşünmüyorum anakart yada ekran kartında bir sorun var diye düşünüyorum ben

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı