GTX 1060 Oyunlarda Titreme Sorunu

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartım GTX 1060 Gigabyte 6 GB modeli, normal şartlarda sessiz kart ama bazı oyunlarda titrediğini fark ettim.
Dokununca anlaşılıyor ve sesi duyulabiliyor dikkatli dinlendiğinde. Hani araba ile gaza hızlı hızlı basıp çekersiniz araba "rın rın rın" şeklinde ses çıkartır, bu da çok hafif ama ona benzer bir ses. Oyun oynuyorum bu sesi duyuyorum bazen sebebi ne olabilir ısı 72 falan.

Sorun Coil Whine problemi olabilir. Bazı oyunlar optimizasyon probleminden dolayı Coil Whine yapabiliyor. Performansa bir etkisi yoktur sadece ses yapar. Eğer rahatsız edecek düzeydeyse garantiye gönderebilirsiniz. Yada V-sync açarak biraz düşürebilirsiniz.

Saolun yorumlarınız için.

Optimizasyon sorunu olduğunu zannetmiyorum şuan mesela Resident Evil 2 Remake oynuyorum oyunun optimizasyonu bana iyi gibi geldi ayrıca diğer oyunlardada duyabiliyorum bu sesi.

Beni rahatsızmı ediyor aslında etmiyor denebilir sadece bir sıkıntı yaratırmı diye endişe ediyorum.

Saolun yorumlarınız için.

Optimizasyon sorunu olduğunu zannetmiyorum şuan mesela Resident Evil 2 Remake oynuyorum oyunun optimizasyonu bana iyi gibi geldi ayrıca diğer oyunlardada duyabiliyorum bu sesi.

Beni rahatsızmı ediyor aslında etmiyor denebilir sadece bir sıkıntı yaratırmı diye endişe ediyorum.
Coil Whine herhangi bir sıkıntı yaratmaz sadece ses yapar. Eğer sorunun Coil Whine olduğundan eminseniz. Belki ekran kartı tam oturmadıysa fanlar döndükçe titreşim yaratıyor olabilir.

Coil Whine herhangi bir sıkıntı yaratmaz sadece ses yapar. Eğer sorunun Coil Whine olduğundan eminseniz. Belki ekran kartı tam oturmadıysa fanlar döndükçe titreşim yaratıyor olabilir.

İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim ama sorunu sanırım şuan buldum.

Ekran kartını ellediğimde titreşimi hissedebiliyorum koruma plastiklerini biraz sıktığımda titreşimin kesildiğini farkettim az önce. Sanırım donanımsal yada elektronik devresel bir sıkıntı değil sadece ekran kartının üzerindeki plastik kapak titriyormuş belkide bir kaç vida sıkılarak sorun çözülebilir.

Bir problem yaratacağını zannetmiyorum sizler daha iyi bilirsiniz gerçi ama çözüm kısa sürede bulundu gibi sanırım forumu biraz meşgul ettim kusura bakmayın :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı