GTX 1060 R5 2600 PC toplama

2. el olmasına rağmen böyle oldu, bende daha düşüğe bulurum diye düşünüyordum. Galiba başka yerlerden de bakmam gerekiyormuş (sahibinden üzerinden topluyorum) :)

Sıfır olarak şunu da bırakayım belki işinize yarar. 8 GB RAM eklenince 8600 civarı yapıyor.

Sıfır olarak şunu da bırakayım belki işinize yarar. 8 GB RAM eklenince 8600 civarı yapıyor.

Öneriniz için teşekkürler. Bütçe olarak 8000 TL'yi geçmek istemiyorum ama bir bakarım.

Aynı anakart bende de var öneririm gayet iyi.

Sence B450 Gaming Plus mu B450M S2H mi?

Yeterlidir. Bu arada ModArt PC Grubu var orda bayağı uygun şeyler var oraya da bakın almadan.

Altta paylaştığım SS örnek daha uyguna da oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    607,8 KB · Görüntüleme: 25
Yeterlidir. Bu arada modart PC grubu var orada bayağı uygun şeyler var oraya da bakın almadan.

Altta paylaştığım SS örnek daha uyguna da oluyor.

Şu an topladığım kasa 6920 TL tuttu 😅

1650 Ekran Kartı, 240 GB SSD ve 8 GB Ram için fiyat çok yüksek.

Bütçe konusunda bir şey söyleyemiyeceğim ama dediğiniz şekilde 8x2 3000MHz yapacak bütçem var :)

Bir şey daha sormak istiyorum bu sistem 8x2 RAM ile Valorant, GTA 5, Cyberpunk 2077, Forza, Witcher 3 tarzı oyunlarda ortalama kaç FPS sağlar? Ve 2. el oldukları için eskimeden kaynaklı fazla performans kaybı yaşanır mı?

Hocam bu benim düşüncem ama 1060 Ti yerine RX 570 580 al bence oyun performansları daha yüksek ama iyi bir soğutma lazım ve sakın tek fanlı alma.

Hocam bu benim düşüncem ama 1060 Ti yerine RX 570 580 al bence oyun performansları daha yüksek ama iyi bir soğutma lazım ve sakın tek fanlı alma.
RX 570 gibi eski parçalar yerine 1650 Super gibi muadil yeni parçalar kullanmak daha mantıklı bence. Yeni oyunlarda daha çok destek görmesi ve GDDR6 bellek gibi avantajları düşünürsek aynı fiyata daha iyi parçalar kullanılabilir.

Geri
Yukarı