GTX 1060 Ryzen 7 1700 144 Hz monitör için yeterli mi ?

atabeerk

Decapat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba technopat sosyal üyeleri, şu anda Ryzen 7 1700 ve GTX 1060lı bir sisteme sahibim. Şuanda monitör ihtiyacım var, AAA oyunlar oynamıyorum, CS:GO gibi oyunlar oyuyorum genellikle ama aklımda bir soru var bu sistem 144 hz için yeterli mi ? Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Sistemin için 75Hz de yeterlidir ancak oynadığın kaliteye göre de değişir. Ben görüntüye önem vermiyorum yağ gibi aksın dersen medium ayarlarda yüksek FPS alırsın. Saniye başına frame'in yükselir. 144Hz ekranla da bunu pekiştirirsin.

144Hz 1ms, ekranlar GTX1070, GTX 1660, RTX serileri için tam idealdir. Ama sen alırsın koyarsın, ömürlük olur, ekran kartını ilerde değiştirdiğinde cuk denk gelir.

Sistemin için 75Hz de yeterlidir ancak oynadığın kaliteye göre de değişir. Ben görüntüye önem vermiyorum yağ gibi aksın dersen medium ayarlarda yüksek FPS alırsın. Saniye başına frame'in yükselir. 144Hz ekranla da bunu pekiştirirsin.

144Hz 1ms, ekranlar GTX1070, GTX 1660, RTX serileri için tam idealdir. Ama sen alırsın koyarsın, ömürlük olur, ekran kartını ilerde değiştirdiğinde cuk denk gelir.
Yazına katılmakla beraber son çıkan AAA oyunlarda 75 Hz yeterli olur. CS:GO gibi oyunlar için alıyorsan dediğim gibi 144 Hz alabilirsin.

Merhaba technopat sosyal üyeleri, şu anda Ryzen 7 1700 ve GTX 1060lı bir sisteme sahibim. Şuanda monitör ihtiyacım var, AAA oyunlar oynamıyorum, CS:GO gibi oyunlar oyuyorum genellikle ama aklımda bir soru var bu sistem 144 hz için yeterli mi ? Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.
CSGO için 1060 rakatlıkla 144 HZ beslemektedir 1050 1050Tİ bile CSGO için yeterli ama ultra ayarda pubg falan oynayacağım dersen tam performans alamazsın orta ayarlarda falan 144'e yakın performans alırsın yani kısaca fps 144 ve üzerine çıktığı sürece sorunsuz besler FPS oyunlarında ama gel gelelim strateji VS gibi oyunlarda 144'ün pek faydasını görmezsin çünki FPS odaklı oyun değiller yeri gelir 300 FPS verir ama onu oyunun stabilliği sana yansıtmaz umarım yardımcı olmuştur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı