GTX 1060 sistem CS:GO düşük FPS

Hocam 35-40'ta çalışan Gaming laptop mu olur? Üstelik oyun oynarken 58-60 olur yazmışsınız ama bu değerler kasa için bile mümkün değil. Doğru mu yazdınız acaba?
Hocam nasıl mümkün değil? Anlamadım. Benim 2 ay önce sattığım i5-6200U serisi laptopumda bile Apex vs. ağır oyun oynarken 65 dereceyi geçmiyordu. Masaüstü bilgisayarımda 55-60 nadir oluyor (Xeon 5440'a geçtim Q9650'den) oyun oynarken şu an. Geçtiğimiz günlerde bir problem yaşadım 70leri gördü ama düzeldi. 90 dereceler normal değil. Zaten bazı AMD işlemciler dışında t junction değerleri genelde işlemcilerin 100'dür. Sınır sıcaklığa yaklaşıyor. Bu bir şey değil benim eski kasam oyun oynarken 45 50 nin üstüne çıkmıyordu. Yükte tamamen bakımı yapılmış bir masaüstünün 70-75 en fazla, laptopun ise taş çatlasın 80 tam yükte. Arkadaşımızın birkaç sekme açıp 58 dereceyi görmesi mantıklı bir şey değil.

Hocam nasıl mümkün değil? Anlamadım. Benim 2 ay önce sattığım i5-6200U serisi laptopumda bile Apex vs. ağır oyun oynarken 65 dereceyi geçmiyordu. Masaüstü bilgisayarımda 55-60 nadir oluyor (Xeon 5440'a geçtim Q9650'den) oyun oynarken şu an. Geçtiğimiz günlerde bir problem yaşadım 70leri gördü ama düzeldi. 90 dereceler normal değil. Zaten bazı AMD işlemciler dışında t junction değerleri genelde işlemcilerin 100'dür. Sınır sıcaklığa yaklaşıyor. Bu bir şey değil benim eski kasam oyun oynarken 45 50'nin üstüne çıkmıyordu. Yükte tamamen bakımı yapılmış bir masaüstünün 70-75 en fazla, laptopun ise taş çatlasın 80 tam yükte. Arkadaşımızın birkaç sekme açıp 58 dereceyi görmesi mantıklı bir şey değil.

Hocam üst seviye laptoplarda oyun oynarken 80-90 civarlarını birçok incelemede de çevremde de gördüm. Yani laptopta oyun oynarken laptopun 60'larda olması imkansız. Küçücük bir kasaya Boost'lu 4.1 GHz işlemci var. Yani ısınması normal bence. Ben sorunun başka bir şeyden olduğunu düşünüyorum.
Hocam üst seviye laptoplarda oyun oynarken 80-90 civarlarını birçok incelemede de çevremde de gördüm. Yani laptopta oyun oynarken laptopun 60'larda olması imkansız. Küçücük bir kasaya Boost'lu 4.1 GHz işlemci var. Yani ısınması normal bence. Ben sorunun başka bir şeyden olduğunu düşünüyorum.

Zaten eskiden aynı sıcaklarda pek bir sorun yoktu. Bu sorun yeni yeni oluşmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı