GTX 1060 Sistem Düşük FPS Sorunu

Naiva Erdi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem:
  • İ5 4440S 2.80GHz işlemci
  • 12 GB RAM 1600 MHz
  • GTX 1060 6 GB
Böyle bir sistemim var fakat oyunlarda istediğim performansı alamıyorum. Özellikle de CS:GO'da hepsini düşük ayarlarda kullandığım halde 90 ila 100 FPS arası oynuyorum. Bunun sebebi ne olabilir ?

Birde FPS oyunlarında 1024x768 ideal ama benim mönitörümde bulanık olduğu için 1280x1024 oynuyorum yada daha başka çözünürlükler çözünürlüklerinde yan etkisi olur mu ?

Son düzenleme:
CS:GO online olduğu için, özellikle dolu serverda işlemcinizi zorlayacaktır, kartınız ne kadar güçlü olursa olsun o oyunda işlemci daha ön planda. İşlemcinizin performansı hakkında bir fikrim yok daha önce duymadığım bir işlemci ama 4. Nesil.

FPS'i ve bilgisayar performansını bir tek ekran kartı belirlemiyor maalesef. Ayrıca ayarları en düşüğe almak her zaman FPS'i arttırır diye bir şey de yok. İşlemcinizi bilmiyorum aslında bu söylediğim yanlış da olabilir ama yanlış olduğunu pek zannetmiyorum. Sanırım işlemciniz düşük kalmış o ekran kartına. Darboğaz vardır çok büyük ihtimalle.

Ayarlarınızı fulleyin ve CPU-GPU-RAM-FPS değerlerinizi öyle paylaşın. Daha sağlıklı bir yorum yapılabilir böylece.

CS:GO'da FPS test edilmez. Çözünürlüğün çok düşük. 1050Ti olan arkadaşım CS:GO'da 200 alırken 1080Ti ile 250-300 FPS civarı alıyorum. Yüksek gereksinimli oyunları dene.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı