GTX 1060 sistem için işlemci önerisi

• Konuyu başlatan qewr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

qewr

Kilopat
Daha fazla  
Kullandığım sistemi 2. el almıştım çoğu oyunda işlemci ve RAM kullanımı %100 de.
Bana tavsiye edebileceğiniz 2. elde bulunabilir işlemci nelerdir.

Sistem özellikleri:
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-6500 CPU @ 3.20GHz 3.19 GHz.
Anakart: MSI H110M Pro-VD
Ekran kartı: MSI GTX 1060 3G.
RAM: Corsair 8 GB tek modül.
PSU: 600W Thermaltake.

Ayrıca RAM'i de 16 GB yapmayı düşünüyorum aynı marka ve model de bulursam alacağım.

Bu sistemi yükseltmek boşa para harcamaksa hiç ellemeyi düşünmüyorum yardımlarınız için teşekkürler.

@qewr hocam o anakarta maksimum i7 7700K takılabiliyor galiba bence anakart ve işlemciyi satıp Ryzen işlemci ile anakart alabilirsiniz.

Dostum anakartın yetmez darboğaz yapar, en fazla i7 6700K. Anakartı yükseltirsen i7 8700K alabilirsin gayet iyi olur.

Ufak yükseltmelerde Intel kullanmak pek mantıklı değil, ölü yatırım olur. Anakartı satıp yerine AM4 soketli bir anakart ve Ryzen serisi bir işlemci almanızı öneririm fakat anakart değiştirmek istemezseniz soket olarak sanırım 9. nesile kadar desteği var fakat MSI'ın sitesinde 6. nesil işlemcilere destek verdiği yazıyor. İşlemci değiştirmeden önce BIOS güncellemesi yapın derim.

Kullandığım işlemci çok mu kötü bir işlemci ?
GTX 1060 3G çok iyi bir ekran kartı değil diye biliyorum.
Yetmesi lazım lakin 8 GB ram yetmiyor yetmediği için RAM de bulunması gereken işleri tekrar tekrar yer açmak için işliyor olabilir mi cahilce konuşuyor olabilirim.

Kullandığım işlemci çok mu kötü bir işlemci ?
GTX 1060 3G çok iyi bir ekran kartı değil diye biliyorum.
Yetmesi lazım lakin 8 GB ram yetmiyor yetmediği için RAM de bulunması gereken işleri tekrar tekrar yer açmak için işliyor olabilir mi cahilce konuşuyor olabilirim.
1060 Türkiye ortalamasının üstüne bir ekran kartı, işleme kapasitesi de gayet yüksek. Sadece 3GB VRAM'e sahip olması bazı oyunlarda grafikleri arttırmanızı engelliyor o kadar. 8GB RAM de günümüzde pek bir eksik kalıyor. İşlemciniz aşırı kötü bir işlemci değil, teknik olarak darboğaz yapmaması gerek. BF gibi ağır oyunlarda çekirdek sayısı nedeniyle ufak tefek darboğazlar yaşanabilir.
@Jonathan North hocam, birbirinin neredeyse aynısı olan 7. nesil İ5 işlemci ile 1060 6GB kullanıyordu sanırım. Onun da görüşlerini alabilirsiniz bu konuda.
RAM'lerin direkt olarak performansa etkisi olmaz ama 8'den 16'ya çift kanal olarak yükseltmek oyuna göre performans artışı sağlar. Hatta tek kanal RAM'leri çift kanal yapmak darboğaz sorunlarını da ortadan kaldırabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı