GTX 1060 sistem yükseltme önerisi

Depolama kullanılabilir. Eğer hava akışı iyiyse kasa kullanılabilir. Bence r5 1600 af, B450M s2h alabilirsin. 3000 mhz 8 gb ram alsan güzel olur sistem

Ekran kartı kalıcak şekilde her şeyi değiştirmek istiyorum.
Diğer bileşenleri bilemezsek neye göre yardım edeceğiz? Mesela B450 bir anakartınız varsa değiştirmenizi önermeyiz, amd işlemci öneririz, elinizdeki ramleri değerlendiririz vs. Ekran kartı dışındaki bileşenleri de söylemelisiniz.

Diğer bileşenleri bilemezsek neye göre yardım edeceğiz? Mesela B450 bir anakartınız varsa değiştirmenizi önermeyiz, AMD işlemci öneririz, elinizdeki RAM'leri değerlendiririz vs. ekran kartı dışındaki bileşenleri de söylemelisiniz.

Valla arkadaş hiç açıklama yapma zahmetine girmediği için ben kafama göre yaptım. Depolama kalır, kasa kalır. Anakart, işlemci ve RAM alır geçer dedim.

Diğer bileşenleri bilemezsek neye göre yardım edeceğiz? Mesela B450 bir anakartınız varsa değiştirmenizi önermeyiz, amd işlemci öneririz, elinizdeki ramleri değerlendiririz vs. Ekran kartı dışındaki bileşenleri de söylemelisiniz.

Kusura bakmayın çok fazla bilmiyorum bu konuları anlayanamamıştım demek istediğinizi.
İ54460 işlemcim var.
Depolamayı değiştiricem çünkü hata veriyor ara sıra.
Anakartımın modelini tam olarak bilmiyorum ama Asus un güncel anakartlarından biri değil.
Ramleri 2.8 yapmak istiyorum şu an 8 gb.
Yeterli mi bilmiyorum yeterli değilse tekrar yazabilirim tekrar kusura bakma.

Kusura bakmayın çok fazla bilmiyorum bu konuları anlayanamamıştım demek istediğinizi.
i54460 işlemcim var.
Depolamayı değiştireceğim çünkü hata veriyor ara sıra.
Anakartımın modelini tam olarak bilmiyorum ama ASUS'un güncel anakartlarından biri değil.
RAM'leri 2.8 yapmak istiyorum şu an 8 GB.

Baştan söylesene dostum, bak ben mesela depolama kalsın demiştim. Kusura bakma link atamayacağım. Depolama olarak Kingston A400 alabilirsiniz. Depolama kısmı size kalmış. 480, 240 ya da 120 GB alabilirsiniz. Eğer Ryzen tarafında sorununuz yok ise B450M S2H alabilirsiniz. Işlemci olarak ise R5 1600 AF çok güzel olur. RAM tam olarak açıklayabilir misiniz? Kaç MHz ve tüm özellikleri lazım.

İ54460 işlemcim var.
Depolamayı değiştiricem çünkü hata veriyor ara sıra.
Anakartımın modelini tam olarak bilmiyorum ama Asus un güncel anakartlarından biri değil.
Ramleri 2.8 yapmak istiyorum şu an 8 gb.
B450M S2H 500 TL veya DS3H 650TL
Ryzen 5 1600 Af 850 TL veya Ryzen 5 3600 1400TL
Güç kaynağınızı da kontrol edin 500w'ın altında ise yukarıdakini öneririm.
Ramlerinizin Mhz değeri muhtemelen düşüktür ama kontrol etmekte dayda var. Amd sistemlerde ram mhz değerleri çok önemli olduğu için onları da değiştirmeniz gerekecektir ama bütçe sıkıntısı olacaksa idare edilebilir. Değiştirecekseniz 3000 Mhz altına inmeyin. Fiyatları ortalama olarak yazdım. Depolama konusunda ise çok emin olamadığım için birşey yazmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı