GTX 1060 Sistemde Düşük GPU Kullanımı Sorunu

AlperS.

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar sistemi 2 gün önce topladım. Ekran kartımın sürücüleri yeni ve sistemi yoracak virüs gibi bir şeyde olma olasılığı yok lakin GPU kullanımı her oyunda 50 civarında işin garibi belli bir FPS içinde yapmıyor bunu yani bir oyunda 80 diğerinde 120 ama GPU kullanımım hep düşük. İşlemcim Ryzen 5 1500x bir darboğaz olduğunu da düşünmüyorum. Birde arada bir kararıyor özellikle video açıp kapatığımda onuda anlamdıramadım. Birde ayarları değiştirsem bile oyunlarda yine aynı GPU kullanımını alıyorum sadece FPS değişiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran : Msi Gtx 1060 gaming 6gb , Anakart: Gigabyte B350 gaming 3. İşlemci : Amd Ryzen 5 1500x , Ram : Gskill 16gb Flare X 2400MHZ
Oynadıgım tum oyunlar orjinal hepsi steam uplay ve blizzart app üzerinden. For honor 60 fps , steam oyunları the long dark, endless legend, cs godada dediğim gibi max 75 kulanım FPS ler değişkenlik gösteriyor. Lol dede 120 fps civarı . 1080p çözünürlükte herşeyi ultrada . Monutorum 60 hrz bir monutor ama for honor dısında hepsi 60 üstü veriyor ama 100ü de geçmiyorki . Bu oyunlar oyle zorlıcak oyunlarda değil gibi.

60Hz standart bir monitörde V-Sync kapatılmadan oynanan oyundan ben tat almam. Denedim sürekli yırtılmalar oluyor. V-Sync kapatınca zaten işlemciye binen yükte azalacaktır.

60Hz standart bir monitörde V-Sync kapatılmadan oynanan oyundan ben tat almam. Denedim sürekli yırtılmalar oluyor. V-Sync kapatınca zaten işlemciye binen yükte azalacaktır.
Vsync olsun olmasın farketmiyor gpu kullanımı %50 civarı
Gta5 te Fps ise 25-35
Battlefield 1 daha berbat sürekli drop yiyor nerede hata yaptım bilmiyorum

Aldığıma alacağıma pişman oldum
Ekstra bir uygulama yüklemek mi gerekiyor acaba ryzen işlemci de

Physx yazılımını kaldırdım düzeldi iyi mi

aynı sorun bende de var gpu kullanımı süreklü düşük valley benchmark testinde bile %50 kullanıyor yakacağım bilgisayarı
sistemim
r5 1600
gtx1060
8gb
600w

lütfen biri yardım etsin @RecepBaltaşınAskerleriyiz
Selamlar sistemi 2 gün önce topladım. Ekran kartımın sürücüleri yeni ve sistemi yoracak virüs gibi bir şeyde olma olasılığı yok lakin GPU kullanımı her oyunda 50 civarında işin garibi belli bir FPS içinde yapmıyor bunu yani bir oyunda 80 diğerinde 120 ama GPU kullanımım hep düşük. İşlemcim Ryzen 5 1500x bir darboğaz olduğunu da düşünmüyorum. Birde arada bir kararıyor özellikle video açıp kapatığımda onuda anlamdıramadım. Birde ayarları değiştirsem bile oyunlarda yine aynı GPU kullanımını alıyorum sadece FPS değişiyor.
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Hiçbir forumda net bir cevap bulamadim oyundaki grafikleri kissamda yükseltsemde aynı fps i alıyorum.
Çözebildiniz mi acaba bu sorunu bende de aynı sorun var

Yeni konular

Geri
Yukarı