GTX 1060 sistemde GTA 5 30-32 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

mamumami

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Başlıktaki gibi bir sorunum var. Eskiden oynadığımda sabit 60 62 FPS alıyordum. Şu an 30 32 FPS alıyorum. Önceki oynadığımda da V-Sync açıktı şimdi de açık. NVIDIA ayarlarına baktım FPS sabitleme kapalı. Oyunun belirlemiş olduğu ayarlarda oynuyorum fakat böyle bir sorunum var.

Sistem özelliklerim:

ASUSTeK P8P67-M anakart.
HyperX Fury 16 GB 1600 MHz DDR3 RAM.
NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB ekran kartı.
Intel Core i5-2320 3.0 GHz işlemci.
Kioxia exercia 240GB SSD.

Darboğaz yapma ihtimali var mıdır? Oyun içi MSI Afterburner görüntülerini bırakıyorum aşağıya.

Dosya Ekleri

• gta5 fps degerleri.png
    gta5 fps degerleri.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 34
Çözüm
Hocam Single oynuyor, daha önce 60 FPS alıyorsa ve şu anda %70 kullanımda 30 alıyorsa bir sorun vardır. Online oynasa zaten normal derim ama oyunun minimum sistem özelliklerinin üstünde bir sistem ne de olsa. Daha öncekiyle birebir aynı ayarlar varsa bir problem vardır. Benim tavsiyem DDU ile ekran kartı driverini silip tekrar yüklemeyi bir denesin.

Hocam güncelleme yapmak istedim. Açılan başka bir konu üzerinden diğer SSD'me RekOS Custom OS yükledim. Ultra yüksek ayarlarda FPS değerlerim bu şekilde. RekOS üzerinde SS alma uygulaması olmadığı için telefondan çekmek durumunda kaldım. Eğer ben bu bilgisayarda oyun dışında başka hiçbir şey yapmayacagım diyenler var ise önerilir.
Arkadaşlar selam. Başlıktaki gibi bir sorunum var. Eskiden oynadığımda sabit 60 62 FPS alıyordum. Şu an 30 32 FPS alıyorum. Önceki oynadığımda da V-Sync açıktı şimdi de açık. NVIDIA ayarlarına baktım FPS sabitleme kapalı. Oyunun belirlemiş olduğu ayarlarda oynuyorum fakat böyle bir sorunum var.

Sistem özelliklerim:

ASUSTeK P8P67-M anakart.
HyperX Fury 16 GB 1600 MHz DDR3 RAM.
NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB ekran kartı.
Intel Core i5-2320 3.0 GHz işlemci.
Kioxia exercia 240GB SSD.

Darboğaz yapma ihtimali var mıdır? Oyun içi MSI Afterburner görüntülerini bırakıyorum aşağıya.

İşlemci yüzünden hocam bir de oyuna güncelleme geldikten sonra eski PC'lerde FPS düşmesi çok oldu birçok konu var böyle zaten neredeyse %70 CPU kullanımı var PC de darboğaz gibi düşünün 8 çekirdekli ya da 16 çekirdekli bir işlemci tak o PC'ye GPU kullanımı %100 olur.

Oyunun piyasa ilk çıkış hali son hali arasında FPS farkının çok olduğunu söylüyorum last Update ile ilgisi yok yani.

V-Sync ayarını half açmış olma ihtimalin var mı?

Yok hocam GTA 5 içinde böyle bir ayar yok zaten galiba. NVIDIA denetim masasında da tamamen kapalı FPS sınırlayıcı. Ayrıyeten de oyun bazı yerlerde hiç FPS düşürmeden sabit 32 de kalıyor. Dediginiz gibi sanki sınırlayıcı var da ondan dolayı yapıyor.

İşlemci yüzünden hocam bir de oyuna güncelleme geldikten sonra eski PC'lerde FPS düşmesi çok oldu birçok konu var böyle zaten neredeyse %70 CPU kullanımı var PC de darboğaz gibi düşünün 8 çekirdekli ya da 16 çekirdekli bir işlemci tak o PC'ye GPU kullanımı %100 olur.

Oyunun piyasa ilk çıkış hali son hali arasında FPS farkının çok olduğunu söylüyorum last Update ile ilgisi yok yani.

Tamamen 32'ye sabitlemesi bana biraz saçma geliyor hocam ya. Peki bir yerden eski sürümünü bulsam yüklesem yükselir mi acaba?

Yok hocam GTA 5 içinde böyle bir ayar yok zaten galiba. NVIDIA denetim masasında da tamamen kapalı FPS sınırlayıcı. Ayrıyeten de oyun bazı yerlerde hiç FPS düşürmeden sabit 32 de kalıyor. Dediginiz gibi sanki sınırlayıcı var da ondan dolayı yapıyor.

Tamamen 32'ye sabitlemesi bana biraz saçma geliyor hocam ya. Peki bir yerden eski sürümünü bulsam yüklesem yükselir mi acaba?

Hocam zaten sıkıntı var ama CPU kullanımı yüksek olunca GPU kullanımı %100 olmuyor darboğaz diyoruz biz buna bence onunla alakası var ama 32 sabitse hiç oynamıyorsa o zaman garipmiş derim imkansız çünkü.

Videodaki 1.10 dakikada iyi bakarsan half ayarı mevcut hocam, o açıksa onu "on" yapın. Onun dışında driverı silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

V-Sync ayarını half açmış olma ihtimalin var mı?

Hocam kusura bakmayın ez önce kurcalarken gördüm varmış öyle bir ayar ama şu an kapalı durumda. Yine aynı FPS'ler. Ayarları ultraya çekip ekran kartına yük bindirmeye çalıştım lakin hiçbir şey degişmedi. Hatta ekran kartı bellek kullanımı şu an 3400'lerde. Benim Max 3071 kullanmam gerekiyor.

Hocam kusura bakmayın ez önce kurcalarken gördüm varmış öyle bir ayar ama şu an kapalı durumda. Yine aynı FPS'ler. Ayarları ultraya çekip ekran kartına yük bindirmeye çalıştım lakin hiçbir şey degişmedi. Hatta ekran kartı bellek kullanımı şu an 3400'lerde. Benim Max 3071 kullanmam gerekiyor.

V-Sync'i direkt kapattığınızda FPS artıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı