GTX 1060 sistemde yüksek FPS'de kasma hissi

Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1060
Anakart
ASUS H270F
İşlemci
i5 7500
Arkadaşlar merhaba, oyunlarda FPS yüksek olmasına rağmen oyun kasıyor, akıcı değil. V-Sync açınca düzeliyor fakat bu sefer de mouse geç hareket ediyor. Nasıl çözebilirim? Monitörüm 75Hz aldığım FPS 100+ olmasına rağmen kasma hissiyatı oluyor ve akıcı olmuyor.

Yanlış bilgi
Monitör yenilemen lazım, bu noktada 144Hz bir monitör işini görür. Bu arada yedek sistemimle aynı sistem özelliklerine sahibiz, ana monitörümle herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Monitör yenilemen lazım, bu noktada 144Hz bir monitör işini görür. Bu arada yedek sistemimle aynı sistem özelliklerine sahibiz, ana monitörümle herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Hocam bende benzer bir sisteme sahibim fakat 250 FPS alırken 50 FPS hissiyatı ile oynuyorum bu sadece Valorant'ta oluyor 144 Hz monitöre sahibim.

Bende her oyunda oluyor. Şuan Valorant'da oluyor ama diğer oyunlarda da oluyor.
Bende hiçbir oyunda olmuyor. Sorun işlemciden olsa FPS limitini monitörün tazeleme hızını indirgediğinizde de sorunun devam ediyor olması gerekirdi, real time olarak 100 FPS+ alıyorsan disklerde herhangi problem vs de yoksa zaten %1 Low değerlerin en kötü 50-60 civarıdır ki buna kasıyor denmez, senin durumun yırtılmaya bağlı göze kasma gibi gelen klasik düşük tazeleme hızlarında oyun oynama durumu olabilir. Aynı durumu senin sisteminin birebir aynısıyla 60Hz monitörde yaşıyordum ta ki 144Hz'e geçinceye kadar. Bu durumdan bir haber olan moderatör de hemen yanlış bilgi basmış, madem kendisi dehşet bir bilgi ve deneyim pıhtısına sahip bu noktada kendisini de davet ediyorum bu konuya buyursun gelsin.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, oyunlarda FPS yüksek olmasına rağmen oyun kasıyor, akıcı değil. V-Sync açınca düzeliyor fakat bu sefer de mouse geç hareket ediyor. Nasıl çözebilirim? Monitörüm 75Hz aldığım FPS 100+ olmasına rağmen kasma hissiyatı oluyor ve akıcı olmuyor.
%1 %0.1 Fps değerlerini kontrol edin. 200 fps de alsanız fpsniz 0.1 saniyelik 30 fps nin altına düşmesi kasma olduğunu düşündürür.

%1 %0.1 Fps değerlerini kontrol edin. 200 fps de alsanız fpsniz 0.1 saniyelik 30 fps nin altına düşmesi kasma olduğunu düşündürür.
Evet bu da olabilir, sıkıntılı bir diskte oyun oynuyorsa %0.1 low değerlerindeki anormal düşüşler de oyun keyfini kaçırabilir ancak genel olarak akıcılığı %1 Low parametresinin etkilediğini de unutmamak lazım. %0.1 Low'larda sık meydana gelen düşüşler de otomatik olarak %1 Low'a da yansıyabiliyor zaten, bu da bir başka alternatif sorun nedeni olarak kalabilir elbette 👍🏻

Yeni konular

Geri
Yukarı