Valorant yüksek FPS kasma hissi

Bartuu-

Hectopat
Laptopumu 144Hz harici monitör ile bağlayıp oynuyorum. FreeSync açık fakat Valorant'ta 100 FPS civarı kasma hissi oluşuyor. Maçta iken oyunda Max 200 görüyor, 90'lara kadar indiği oluyor. Fakat yüksek FPS almama rağmen kasıyor hissi oluşuyor.

Laptopumu 144Hz harici monitör ile bağlayıp oynuyorum. FreeSync açık fakat Valorant'ta 100 FPS civarı kasma hissi oluşuyor. Maçta iken oyunda Max 200 görüyor, 90'lara kadar indiği oluyor. Fakat yüksek FPS almama rağmen kasıyor hissi oluşuyor.
Çözünürlüğü 1280x960 yap dene bi.

Normalde 90-100 FPS civarı hiçbir oyun kasmaması lazım ama FPS o civarlara düşünce ya da silah satın alma marketini açınca kasıyor bildiğiniz. Aldığım FPS monitörümün Hz'sinden az olduğu için mi öyle oluyor acaba?

Aldığın FPS monitörünün Hz'sinden az olduğu içinse yapmaz. Ama aldığın FPS monitör Hz'sinden fazla ise yapar. V-Sync etkin mi?

Kasma hissi yaşamanız normal. 144 Hz bir monitörde 90 FPS görüyorsanız zaten kasıyormuş gibi gelir. Aynı zamanda 200'den 90'a düşmesi de kasma hissi verir.
Kasma hissi yaşamanız normal. 144 Hz bir monitörde 90 FPS görüyorsanız zaten kasıyormuş gibi gelir. Aynı zamanda 200'den 90'a düşmesi de kasma hissi verir.

Monitörünüzden Hz'inden düşük FPS alırsanız, kasma hissiyatı olacaktır. Gözünüz ile alakalı durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı