GTX 1060 siyah ekran

Ramazan Kılıç

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTX 1060 ekran kartımda 1 haftadır ara ara sorunlar yaşıyordum. Bugün sorunlar iyice arttı ve heaven Benchmark testine sokmaya karar verdim. İki kere teste soktum ve ikisinde de yaklaşık 30 saniye sonra ekran kartı 65 dereceye geldikten sonra görüntü gitti ve fanlar son hızda dönmeye başladı. Bu sadece donanımsal bir sorun mudur? Yoksa Driver ve BIOS güncellemeleri böyle sorunlara yol açar mı? Cevaplarınıza göre güncellemeleri geri almayı deneyeceğim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Hayır mavi ekran hatası almıyorum sadece görüntü gidiyor.

Kernel 41 hatası bilgisayarın ani kapanmalarda verdiği hatadır. Sorunu direkt PSU'dan kaynaklı diyemeyiz. Ekran kartı kendini termal korumaya alıp bilgisayarı aniden kapattırmışta olabilir. Öncelikle ekran kartının termal macununu yenileyip testi gerçekleştirin. Anlattığınız sorun ekran kartı ile alakalı gibi.

Arkadaşın dediği gibi olabilir.
Donanımsal bir sorun olduğu belli. Ekran kartınızın yerine tam oturduğunu kontrol edin. Sürücüleri güncelleştirin. PSU cihazınız için yeterli gelmiyor olabilir mi?

Arkadaşın dediği gibi olabilir.
Donanımsal bir sorun olduğu belli. Ekran kartınızın yerine tam oturduğunu kontrol edin. Sürücüleri güncelleştirin. PSU cihazınız için yeterli gelmiyor olabilir mi?

Tam olarak bilemiyorum bende iki buçuk senedir aynı sistemi sorunsuz kullanıyorum. Şu an test edebileceğim farklı bir PSU'da yok elimde. PSU'yu test edebilmemin farklı yöntemi var mı?
Ekran kartını söküp tekrar taktım. Aynı Benchmark testini tekrar yapıyorum bu sefer görüntü gitmedi yaklaşık 10 dakikadır devam ediyor fakat karttan az seviyede cızırtı sesi geliyor. Sıcaklıkta 67 derece civarlarında sürekli.

Son düzenleme:
Yaklaşık 1 saat boyunca test ettim. Heaven Benchmark ve Valley Benchmark ile en yüksek test ayarlarında en fazla 67 dereceye çıktı kart sorun yaşamadım. Söküp takmak mı çözdü sorunu tam olarak anlamadım ama şimdilik sorunsuz çalışıyor diyebiliriz.

Geri
Yukarı