GTX 1060 uyumlu DDR4 anakart ve CPU

Bütçe
5000 TL

MetoEren

Centipat
Merhaba saygı değer arkadaşlar sizden'bir ricam olucak. Benim ekran kartım ASUS 1060 Dual 6 GB işlemcim ve ankartım zayıf olduğunu düşünüyorum, o yüzden değiştirmek istiyorum bütçem 5000 TL bana ekran kartıma uyumlu anakart ve işlemci söylerseniz sevinirim şimdiden güzel yorumlarınız için sizlerden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
5.000 TL anakart ve işlemci için (ekran kartının 1060 olduğunu göz önünde bulundurursak) fazla. Elinizdeki parçaları satıp komple sistem toplamayı düşünmez misiniz?

Şöyle girmezsiniz: 1060 ile düzgün çalışacak anakart-işlemci ikilisi 1.500 TL yapıyor. Üstelik anladığım kadarıyla elinizde sadece ekran kartı yok, başka parçalar da var. Monitör dışında çoğu parçayı satıp parasını bu 5.000 TL'nin üstüne ekleyerek daha iyi bir sistem toplayabilirsiniz diye düşünüyorum. Bütün sisteminizi belirtirseniz daha kesin konuşabilirim.

Şöyle girmezsiniz: 1060 ile düzgün çalışacak anakart-işlemci ikilisi 1.500 TL yapıyor. Üstelik anladığım kadarıyla elinizde sadece ekran kartı yok, başka parçalar da var. Monitör dışında çoğu parçayı satıp parasını bu 5.000 TL'nin üstüne ekleyerek daha iyi bir sistem toplayabilirsiniz diye düşünüyorum. Bütün sisteminizi belirtirseniz daha kesin konuşabilirim.
bENİM Şuan Pc 1060 6gb rm 16 gb anakart 400 tl lik var b işlemci i5 7400 ve 250 gb ssdd 500 gb hardisk

i5-9400f alın. Kesmezse i7-9700f alın.
Anakartınızı yazmamışsınız ama büyük ihtimalle Bios'u güncelse işlemci ile uyumludur.
Güçlü soğutucu yoksa alıp overclock yapabilirsiniz.

Bence şimdiki sisteminizi SSD hariç satın. (Ya da SSD dahil size kalmış.) Sonra 5.000 TL'yi o sistemin parası üzerine ekleyin. Bu şekilde güzel bir sistem dizebilirsiniz.

Geri
Yukarı