GTX 1060 ve i5 7400 darboğaz sorunu

Esomertis

Hectopat
Daha fazla  
GTX 1060
i5 7400
8 GB

Evet arkadaşlar benim sisteminin aynı özellikli oyun testlerine bakınca % 20-30 daha darboğaz oluyor. Oyun ayarları aynı,sıcaklık sorunu yok ve arkada çalışan program yok. Bi de insanlarin çoğaldığı yerlerde darboğaz artıyor. Sorunum ne acaba yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
msi gtx 1060 - 6gb / intel i5 7400 işlemci / 16 gb kingston 2400 mhz ram var driverlar güncel win pro yüklü ve aynı srounu bende yaşıyorum ... msi after burner ile baktığımda
GPU %75-/ CPU %100 çalışıyor
sizce neden darboğaz yapıyor olablir..
pubg orta ayarda 120 fps alıyor fakat ekranda kasılmalar ve donmalar mevcut
silah ile nişan alırken ekranda takılmalar oluyor ve oyunu rahat bi şekilde oynayamıyorum !
sizce sorun nerede

msi gtx 1060 - 6gb / intel i5 7400 işlemci / 16 gb kingston 2400 mhz ram var driverlar güncel win pro yüklü ve aynı srounu bende yaşıyorum ... msi after burner ile baktığımda
GPU %75-/ CPU %100 çalışıyor
sizce neden darboğaz yapıyor olablir..
pubg orta ayarda 120 fps alıyor fakat ekranda kasılmalar ve donmalar mevcut
silah ile nişan alırken ekranda takılmalar oluyor ve oyunu rahat bi şekilde oynayamıyorum !
sizce sorun nerede
Kardeşim bende de i5 7400 GTX 1060 6GB var ama 2017 haziran ayında aldım bu tarihten beri bu bilgisayarı ben düzeltemedim. GTA 5 olsun BF1 olsun ağır oyunlarda darboğaz sonra PUBG oynarken düşük orta arası oynuyorum 80 130 FPS görüyorum ama akıcılık yok bazen küçük küçük droplar silah ile dürbün açıp adamı tarıyacağımda felan drop giriyor ben bu bilgisayar yüzünden sinir hastası oldum. Ciddi söylüyorum hani öylesine değil sinir hastası oldum çünkü ne yapsam düzeltemedim.RAM seninkinin aynısından 8 di 1 adet daha aldım 16 oldu yine fayda etmedi. PSU da sorun var dediler arkadaşımdan daha iyi PSU alıp taktım düzelmedi.HDD test ettim olması gerektiği gibi çalışıyor. Ya işlemcide sorun var ya da ekran kartında. Bu arada denemediğim Windows 8.1 ve Windows 10 sürümü kalmadı herşeyi denedim.

Dostum ben sorunu çözdüm win 10 home otjinal sürüm olacak ve denetim masası içerisinde program ekle kaldır bölümünde eksik windows eklentileri var )
(Resimde belirttim ama reaimdeki pc işyeri bilgiyasayarım ona aldanma :D) onları windowsun sitesinden indirip yüklemelisin birdeson olarak opengl diye küçük bir program var onu kurmalısın ..
5FA7649A-3182-438E-8E09-03136A645FBC.jpeg
5FA7649A-3182-438E-8E09-03136A645FBC.jpeg

Aynı sorunlar bende de vardı. i5 7400 GTX1060 6GB ile uyumunda çalışmasında bir şeyler ters gibi benzer sorunları yaşayan çok kişi var çünkü. Ben Ryzen 5 1600x geçtim şuan hiç bir sorunum kalmadı. Bilginize..

Dostum ben sorunu çözdüm win 10 home otjinal sürüm olacak ve denetim masası içerisinde program ekle kaldır bölümünde eksik windows eklentileri var )
(Resimde belirttim ama reaimdeki pc işyeri bilgiyasayarım ona aldanma :D) onları windowsun sitesinden indirip yüklemelisin birdeson olarak opengl diye küçük bir program var onu kurmalısın .. Eki Görüntüle 359838Eki Görüntüle 359838
Usta dediklerini kendi bilgisayarından görüntülerle atıp biraz daha açık anlatır mısın bu sorunu çözersem sana çok dualar ederim.
(Resimde belirttim ama reaimdeki pc işyeri bilgiyasayarım ona aldanma :D) onları windowsun sitesinden indirip yüklemelisin birdeson olarak opengl diye küçük bir program var onu kurmalısın .. Eki Görüntüle 359838Eki Görüntüle 359838
Birde windows update açıp tüm güncellemeleri yapıyor musun?
Sanırsam bu ülkede veya bu forumda bu sorunu çözebilecek bilgiye sahip kimse yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı