GTX 1060 ve Ryzen 5 1500Z darboğaz yapar mı?

Shwayzee

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, hali hazırdaki donanımlarım şu şekilde;

Anakart: B350M Gaming Pro.
Ekran kartı: NVIDIA 1060 6 GB.
İşlemci: Ryzen 1500X.

Yeni bir sistem toplamak istiyorum. PSU'ya çok güvenmediğim için yeni bir kasa, anakart ve işlemci almayı planlayıp, halihazırda kullanmış olduğum ekran kartı ve RAM'i kullanmayı düşünüyorum. Aklımdaki işlemci 5600X modeli. Bu işlemciye uygun olan herhangi bir anakartı almayı da düşünüyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım emin olamadım sizlere sormak istedim.

Merhaba, hali hazırdaki donanımlarım şu şekilde;

Anakart: B350M Gaming Pro.
Ekran kartı: NVIDIA 1060 6 GB.
İşlemci: Ryzen 1500X.

Yeni bir sistem toplamak istiyorum. PSU'ya çok güvenmediğim için yeni bir kasa, anakart ve işlemci almayı planlayıp, halihazırda kullanmış olduğum ekran kartı ve RAM'i kullanmayı düşünüyorum. Aklımdaki işlemci 5600X modeli. Bu işlemciye uygun olan herhangi bir anakartı almayı da düşünüyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım emin olamadım sizlere sormak istedim.
Başlık ve yazılar uymuyor. Tekrar anlatırmisıniz yapmak istediginizi ve butceniz nedir?

Başlık ve içerik uyuşmuyor yukarıda arkadaşın dediği gibi. Ama yine de başlığın cevabı için aşağıya video bırakayaım. Bazı oyunlarda biraz darboğaz yapıyor ama genel olarak çok da darboğaz yapıyor denemez bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başlık ve yazılar uymuyor. Tekrar anlatırmisıniz yapmak istediginizi ve butceniz nedir?
Başlık otomatik olarak düzeltilmiş sanırım. Hali hazırda Ryzen 1500X işlemci ve 1060 ekran kartı kullanıyorum. işlemcimi 5600X yapmayı düşünüyorum herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım demek istemiştim açıkcası.

Son düzenleme:
B

Başlık otomatik olarak düzeltilmiş sanırım. Hali hazırda Ryzen 1500X işlemci ve 1060 ekran kartı kullanıyorum. işlemcimi 5600X yapmayı düşünüyorum herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım demek istemiştim açıkcası.
Hayır. Darboğaz işlemcinin ekran kartına yetmemesidir. İşlemci yüksek olursa pek bir sıkıntı çıkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı