GTX 1060 vs RX580

Colasani

Kilopat
Daha fazla  
Bu iki kart arasında kaldım. Monitörüm FreeSYNC destekleyince RX 580 bir adım öne çıkıyor gözümde fakat 1060 da azımsanacak kart değil. RX 580 8 GB 1800 TL iken GTX 1060 6 GB 1900 TL. Hangisini önerirsiniz ? Testlerde de birbirine yakın sonuçlar veriyor fakat Nvidia arayüzü ve Nvidia destekli oyunlarda büyük 10 15 FPS fark ettiği oluyor. Hangisi, neden ? Polaris 30 serisi çıkacak mı çıkacaksa ne zaman piyasaya sürerler ?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX580, DX12 ve Vulkan API sayesinde bir adım öne çıkıyor. Kendim RX580 8GB modeline kullanıyorum, memnunum.

Şahsen RX 580 tercih ederim bit ve ram farkı ile 1060 tane daha iyi bir karttır ama çekirdek hızı olarak 1060 daha iyidir ama seçim size kalmış ikisi de iyi kartlardır.

RX 580 8gb çünkü;
daha ucuz (1500 civarı)
daha fazla VRAM
Freesync desteği ki monitörün de freesync miş
DX12 de daha fazla performans
ve son olarak AMD, Nvidia gibi yeni sürücülerle performansı düşürmüyor bu videodaki gibi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 580 8gb çünkü;
daha ucuz (1500 civarı)
daha fazla VRAM
Freesync desteği ki monitörün de freesync miş
DX12 de daha fazla performans
ve son olarak AMD, Nvidia gibi yeni sürücülerle performansı düşürmüyor bu videodaki gibi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
416.34 sürümüyle performans kaybı giderildi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı