GTX 1060'a yeni işlemci önerisi

Bütçemi ben de tam olarak bilmiyorum. Ryzen 3600 almayı planlıyorum ama Ryzen 2600 yeterse daha tatlı olur. RAM'i de 3200 falan yaparım.
Buyrun i5-9400F, i5-10400F ve i5-7500 arasındaki GTX 1060 ile olan performans farkları: (İlk video kendime ait, R5-2600 ile güncel bir test bulamadığım için 2600'den biraz daha güçlü bir model olan i5-9400F'i referans olarak aldım)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kısacası sırf GTX 1060 için güncellemeye değmez, aşağı yukarı benzer sonuçlar alınıyor, RAM'ler çok zayıf sizin ama ilerde bahsettiğiniz üzere RTX 2070 gibi bir sağlam kart alırım derseniz de i5-10400F veya Ryzen 5-3600 önden güzel bir tercih olur.

@KeyN_N eski sezonlarda performans biraz daha iyiydi keza 4.sezon güncellemesi sonrası GTX 1060'ın 1080p'de hangi ayarlarda olursa olsun 100 FPS+ elde etmesi epey bir zorlaştı tabii arkadaş çamur gibi grafiklerde oyunun çözünürlüğünü downscale ederim fark etmez derse 3600/10400 gibi alternatiflere yönelmesi daha sağlıklı olur, zaten ilerleyen zamanlarda çok daha güçlü bir kart da alacağı için bütçesi varken tercih etmemesi için pek bir neden yok bence de.

Son düzenleme:
Buyurun i5-9400F, i5-10400F ve i5-7500 arasındaki GTX 1060 ile olan performans farkları: (İlk video kendime ait, R5-2600 ile güncel bir test bulamadığım için 2600'den biraz daha güçlü bir model olan i5-9400F'i referans olarak aldım)

Kısacası sırf GTX 1060 için güncellemeye değmez, aşağı yukarı benzer sonuçlar alınıyor, RAM'ler çok zayıf sizin ama ileride bahsettiğiniz üzere RTX 2070 gibi bir sağlam kart alırım derseniz de i5-10400F veya Ryzen 5-3600 önden güzel bir tercih olur.

@KeyN_N eski sezonlarda performans biraz daha iyiydi keza 4.sezon güncellemesi sonrası GTX 1060'ın 1080P'de hangi ayarlarda olursa olsun 100 FPS+ elde etmesi epey bir zorlaştı tabii arkadaş çamur gibi grafiklerde oyunun çözünürlüğünü downscale ederim fark etmez derse 3600/10400 gibi alternatiflere yönelmesi daha sağlıklı olur, zaten ilerleyen zamanlarda çok daha güçlü bir kart da alacağı için bütçesi varken tercih etmemesi için pek bir neden yok bence de.
Anladım hocam. Eskiden benim RX 480 ile 100+ FPS aldıkları için öyle demiştim. Ama şimdi şu videodan anlıyorum demek istediğinizi.

Geri
Yukarı