GTX 1060'ın 1500 TL Olması

Beyler açık ve net şunu söyleyebilirim. 1060'ın fiyatı RX 480 gibi aşırı düşmeyecek. Hatırlarsanız Sinerji'de 1500 civarıyken RX 480, Hepsiburada'da 1100 civarındaydı. Yani Hepsiburada'nın fiyatını baz almak bana mantıklı geliyor. En fazla 1400 - 1450 civarında olacağını düşünüyorum.

Mantıklı. Bana kalırsa Asus modelinin fiyatının düşmesini beklemek saçma olur. MSI çıkarttığı zaman fiyatı Asus'tan diğer ekran kartlarındaki gibi 100 ile 200TL arasında daha ucuz olacağını tahmin ediyorum. Açıkçası GTX 1060'ın fiyatında çok oynama olacağını düşünmüyorum ve Türkiyedeki bu fiyatlar rezillikten başka bir şey değil.

hala anlamadız değilmi. piyasa fiyatı nasıl olusturulduğunu ürün ilk önce yüksek fiyattan giriş yapar sonra piyasa alıcıları o ürünle ilgili fikirlerini ürüne olan isteklerini konuşmaya baslarlar satıcı da bu konuşmalardan bikaç zaman içerisinde ki piyasa fiyatını oluşturmayı basarır.
rx 480 1260tl den pazara girdi öyleydi böyleydi dendi 950-1000 tl ye alabiliyorsunuz şimdi
gtx 1060 1550tl den piyasaya girdi sizde piyasa fiyatını belirlemeye başlıyorsunuz şimdiden yok yok 1200-1300 tl olsun diye.
kendinizi biraz geri tutun bu ne iştah böyle, böyle yaparsanız 1400 tl den aşagı n.h görürsünüz o kartı. sonra talep gelecek ya rx 480 nin de fiyatınıda yavastan yukarı çekmeye başlayacak satıcılar. sizide ve buna bende dahilim yolmaya baslayacaklar bende biraz daha iyi bir kart almak istiyorum lakin bu tarz fiyat belirleme muhabbetleri ile piyasa yapıyorsunuz farkına varın.
1400-1500 civarı bi piyasadan satılacak olan kartı da almam şimdiki piyasadan üstüne 350-400 daha koyarım 1070 alırım.
zaten bu fiyattan bu kartı alanın aklından zoru var demektir.
ne fiyat performans kartı nede düşünen varsa sıksın dişini 2 ay harclığını babasına bıraksın gitsin 1070 alsın bu kartta stokçuların g.t.n de patlasın.
bu yazdıklarıma kızanlar olacaktır elbet. lakin aklımdan geçenleri kelime kelime kayırmadan yazmak istedim.

Mantıklı. Bana kalırsa Asus modelinin fiyatının düşmesini beklemek saçma olur. MSI çıkarttığı zaman fiyatı Asus'tan diğer ekran kartlarındaki gibi 100 ile 200TL arasında daha ucuz olacağını tahmin ediyorum. Açıkçası GTX 1060'ın fiyatında çok oynama olacağını düşünmüyorum ve Türkiyedeki bu fiyatlar rezillikten başka bir şey değil.

Ben de Asus fiyatında pek düşme beklemiyorum. Düşerse de 1400₺ altına inmez bence. Nova Bilgisayar'da da Asus'un fiyatı 1500₺ civarında.

ASUS GTX 1060 STRIX, 8GB, GDDR5, 256 bit Ekran Kartı , Fiyat: 1.584 TL

Arkadaşlar aynen öyle yani eğer bu fiyata satıcaklarsa alınmaz. Alınmayınca düşürülür. Satamayınca normal olarak düşer.
Bikere piyasaya çıkarılış amacı RX480 e rakip olmak amaçlıydı. Sanmıyorum bu fiyata rakip olabileceğini.
330$ yurtdışı satış fiyatı olan Asus GTX 1060 ROG STRIX modeli Türkiyede 430$+KDV (!) Şaka gibi. Alınmaz arkadaş. 100$ ekleyerek satmak nedir? Hayır alım gücü böyle olan bi ülkede çok mantıksız. Göz göre göre afedersiniz kazıklamak bu. Yani 1030tl tavsiye edilen fiyatı olan bir ekran kartının 1500 TL'YE satılması milleti enayi yerine koymak. Hadi Nvidia 250$lık MSRP kartlara 1030 TL dedi ,mantıken içler dışlar çarpımı yapsak 300$lık modelin 1238 TL olması gerekir. Yapmayın be...

Bu ülkede böyle teknolojik aletlerin bu kadar fahiş fiyata satılmasından bıktım usandım artık.
Amerika da insanlar bu kartları 200-300$ gibi yani bizdeki 200-300 TL gibi fiyatlarla alırken biz 200 dolarlık karta 1000 TL ödüyoruz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı