GTX 1070 beklemeye değer mi?

RisingSun123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, GTX 1070 için PS4, masaüstü bilgisayarım ve notebook'umu satarak 2100 TL gibi bi fiyat elde ettim. Bileşenleri parça parça satın alacağım için ekran kartı ve RAM için 2100 TL bütçem var. Kasayı Babam PSU'yu annem, anakart ve soğutucuyu abim alacak. Böyle bir yardımlaşma söz konusu :D Geriye ise sadece SSD ve HDD kalıyor. Bunları almak için beklemek zorunda kalacağım çünkü Ailem dahil bende bilgisayar için bütün bütçemizi harcamış olacaz. Geriye sadece SSD ve HDD kalmış oluyor.

Ya 2100 TL'ye GTX 970, RAM, soğutucu, SSD, HDD alıcam. Ya da sadece GTX 1070 ile RAM alacam sadece, bunları alırsam SSD ve HDD boşta kalacağı için onlar için beklemiş zorunda kalıcam. Sizce GTX 1070 için beklemeye değecek mi? Yoksa beklemeyip GTX 970'li seçeneği mi seçmeliyim?

Bu arada ailemi bu konuda zorlamıyorum kesinlikle. Onlarda bilincinde bu durumun. Sattığım bilgisayarımın çok eski olduğunu bildiklerinden yeni bir bilgisayara ihtiyacım olduğunun farkındalar. Ve bana böyle bir yardımlaşmada bulundular.

Önerilerinizi bekliyorum.

Alınacaklar ise şöyle;
•İ5 6600K
•GTX 1070 veya 970
•16 GB Ram
•Asus Maxımus VIII Ranger
•Cooler Master MasterCase 5 Pro
•Corsair H100i GTX
•1 TB HDD
•250 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı