GTX 1070 Bilgisayar Kapanma Sorunu

• Konuyu başlatan King
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 3B

King

Kilopat
Daha fazla  
1 yıl öncesinde kadar sağlam bir oyun bilgisayarı topladım. Her şey çok güzel gidiyordu oyunları üst grafiklerde oynuyordum. Sonrasında birden elektrikler gitti ve bilgisayar bir daha açılmadı. Garanti kapsamında olduğu için bilgisayarı bayiye götürdüm. PSU'da sıkıntı olduğu tespit edilip 20 gün içinde onarılıp kasaya geri takıldı.

Sonrasında yine her şey güzel devam ediyor oyunlar oynamaya devam ediyorum. H1z1 adlı oyunu oynuyordum bilgisayar çat diye kapandı geri açıldı kısacası reset attı. Ardından bir daha girdim bu sefer 5 dakika oynayıp resetlendi. Yine bayiye gidip sorunu araştırırken format atılıp güncellemeleri yapıp sorunun düzeleceğini söylediler 1 hafta önce. İyi güzel derken H1z1 kurdum oyunu açtım ve yine bilgisayar resetlendi.

Bu sorunun elektriklerin gitmesi PSU yanması sonucu onarılıp geri verilmesinden kalan bir sıkıntı var mıdır ?

Velhasıl kelam arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum zor durumda kaldım bu bayinin elemanlarının bir şey anladığı yok gibi. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Sistem özellikleri:
  • İşlemci: Core i5 7500k
  • Ekran kartı: Asus GTX 1070 Rog Strix 8 GB
  • Anakart: Asus Prime Z270-A
  • RAM:16 GB
  • Kasa/PSU: Cooler Master Haf 912 /750w (PSU)
  • Sıvı Soğutma: Xigmatek

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Zor durumda kaldım.

İşlemci ısı değerleri normal. Büyük ihtimal PSU kaynaklıdır. Eğer iyi bir PSU ise o elektrik gitmesi sırasında kendini feda edip diğer parçaları kurtarmıştır. O yüzden en azından Bronz alın diyoruz.
Büyük bir olasılıkla sorun PSU'da gibi. Onlarca test sonucu... (y)

Evet ama sadece GPU'yu da işaretle ek olarak.
Cevabını bekliyorum... (y)

Isılar normal gibi görünüyor... PSU onarım gördü demiştin. Sorun PSU'da gibi... Zira diğer donanımlarda gördüğüm kadarıyla bir sorun görünmüyor...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı