GTX 1070 Bilgisayar Kapanma Sorunu

• Konuyu başlatan King
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 3B

King

Kilopat
Daha fazla  
1 yıl öncesinde kadar sağlam bir oyun bilgisayarı topladım. Her şey çok güzel gidiyordu oyunları üst grafiklerde oynuyordum. Sonrasında birden elektrikler gitti ve bilgisayar bir daha açılmadı. Garanti kapsamında olduğu için bilgisayarı bayiye götürdüm. PSU'da sıkıntı olduğu tespit edilip 20 gün içinde onarılıp kasaya geri takıldı.

Sonrasında yine her şey güzel devam ediyor oyunlar oynamaya devam ediyorum. H1z1 adlı oyunu oynuyordum bilgisayar çat diye kapandı geri açıldı kısacası reset attı. Ardından bir daha girdim bu sefer 5 dakika oynayıp resetlendi. Yine bayiye gidip sorunu araştırırken format atılıp güncellemeleri yapıp sorunun düzeleceğini söylediler 1 hafta önce. İyi güzel derken H1z1 kurdum oyunu açtım ve yine bilgisayar resetlendi.

Bu sorunun elektriklerin gitmesi PSU yanması sonucu onarılıp geri verilmesinden kalan bir sıkıntı var mıdır ?

Velhasıl kelam arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum zor durumda kaldım bu bayinin elemanlarının bir şey anladığı yok gibi. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Sistem özellikleri:
  • İşlemci: Core i5 7500k
  • Ekran kartı: Asus GTX 1070 Rog Strix 8 GB
  • Anakart: Asus Prime Z270-A
  • RAM:16 GB
  • Kasa/PSU: Cooler Master Haf 912 /750w (PSU)
  • Sıvı Soğutma: Xigmatek

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Zor durumda kaldım.

Aynı sorunu yaşıyorum. Anakart ya da işlemci sıkıntısı var. İkisinide tamire vereceğim.
Oyun içinden vsynic açıp denermisin. Bu şekilde reset atması gecikiyor. Ama illa ki atıyor o reseti...

Bende oyun açılmadan reset atıyordu. nvidia ayarlarından uyarlamalı seçeneğine aldım. Oyun açıldı. Kısaca fps sabitleyince geç kapanıyor. Ama çözüm değil.

Kendi konumda video var. Aynıları oluyor mu ?

i7700 GTX 1070'li Sistemde Yük Altındayken Kapanma Sorunu

Büyük ihtimal PSU'dan kaynaklı bir sorun... Zira arıza nedeniyle stabil voltaj ve güç veremeyip kapanmasına yol açıyor olabilir, özellikle bileşenler yüke girdiğinde. Ayrıca ''i5 7500K'' diye işlemci modeli yoktur...

Büyük ihtimal PSU'dan kaynaklı bir sorun... Zira arıza nedeniyle stabil voltaj ve güç veremeyip kapanmasına yol açıyor olabilir, özellikle bileşenler yüke girdiğinde. Ayrıca ''i5 7500K'' diye işlemci modeli yoktur...
7600k olucaktı benim hatam :kararsız:

Garip olan da şu saatlerce LoL oynuyorum sabahladığım'da oluyor hatta ama resetlenme yapmıyor neden olabilir ?

Aynı sorunu yaşıyorum. Anakart ya da işlemci sıkıntısı var. İkisinide tamire vereceğim.
Oyun içinden vsynic açıp denermisin. Bu şekilde reset atması gecikiyor. Ama illa ki atıyor o reseti...

Bende oyun açılmadan reset atıyordu. nvidia ayarlarından uyarlamalı seçeneğine aldım. Oyun açıldı. Kısaca fps sabitleyince geç kapanıyor. Ama çözüm değil.

Kendi konumda video var. Aynıları oluyor mu ?

i7700 GTX 1070'li Sistemde Yük Altındayken Kapanma Sorunu
Dostum kasanın içini açıp bakmadım ama reset atıyor oyuna girince.

Bir şey daha soracağım. Bugün bilgisayarı açtım bir daha şansımı deneyim dedim. Girdim H1z1'e bu seferinde 15-20 dakika dayandı. Bunun sebebi ne olabilir ?

Dediğim gibi PSU'dan olabilir. Zira onarım geçirdi demişsiniz... PSU'yu başka sistemde test edin. Ayrıca sisteminizi de başka PSU ile test edin. O zaman kesin bir sonuç alabilirsiniz.

Dediğim gibi PSU'dan olabilir. Zira onarım geçirdi demişsiniz... PSU'yu başka sistemde test edin. Ayrıca sisteminizi de başka PSU ile test edin. O zaman kesin bir sonuç alabilirsiniz.
Şimdi bir şey denedim. Kasayı açtım ve H1z1'e girdim ekran kartının 3 fanıda çalışıyordu bu normal olabilirmi acaba ?

MSI Afterburner ile paylaşmaya özen gösterin. Aynı bilgileri vermiyor. MSI Afterburner'de oyun içi değerleri gösteren OSD menüsü mevcut...

MSI Afterburner ile paylaşmaya özen gösterin. Aynı bilgileri vermiyor. MSI Afterburner'de oyun içi değerleri gösteren OSD menüsü mevcut...
Tamamdır. Birazdan programı kurup değerleri atacağım.

Hocam bilgisayar resetlenmeden saliseler önceki değerler (y)

Dosya Ekleri

• değer.jpg
    değer.jpg
    19,4 KB · Görüntüleme: 227
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı