GTX 1070 CoD Warzone Değerleri Çok Düşük

İşletim sistemi
Windows 10

Endlessfear

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İşlemci: i9 9900K
Anakart: ASUS ROG Maximus Hero Xİ (BIOS Güncel)
RAM: G.Skill Trident Z 32 GB 3200 MHz
Ekran Kartı: ASUS ROG GTX 1070 OC Edition

Önceden oyunu oynarken 100-120 FPS arası alırken şu an 45-55 FPS arası alıyorum. Bazı kişiler Windows güncellemesi ile olduğunu söylüyor fakat ben format atmama rağmen düzeltemedim. GPU time ve CPU time değerleri çok yüksek. Ne yaptıysam düşüremedim maalesef. Sıcaklıklarımın gayet iyi olduğunu düşünüyorum yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

WhatsApp Image 2021-05-15 at 00.42.15.jpeg

Sezon 3'te FPS bayağı bir düştü, önceden derken ne kadar bir süreden bahsediyorsunuz?

Hocam o kadar da düşürmediler ben 1650'de 10 FPS kaybettim arkadaş 50 FPS'ye yakın kaybetti

Konu sahibi arkadaşım oyun ayarlarına bak arkada çalışan var mı bak yoksa ekran kartında olabilir sorun

BIOS'ta HPET ayarı kapalıysa aç, açıksa kapat. Ama tavsiyem BIOS'ta HPET'in açık olması, Windows'ta kapalı olması.
Sıcaklıklar da muhtemelen diğer oyunlara göre daha düşüktür Warzone'da. GPU-Z'den kartın kaç Watt güç harcadığına bakabilirsin.

Sezon 3'te FPS bayağı bir düştü, önceden derken ne kadar bir süreden bahsediyorsunuz

Güncel olarak sürekli oynuyorum. İki gün önce girdiğim de bir anda bu şekilde değerler görünce oynayamadım maalesef.
Hocam o kadar da düşürmediler ben 1650'de 10 FPS kaybettim arkadaş 50 FPS'ye yakın kaybetti

Konu sahibi arkadaşım oyun ayarlarına bak arkada çalışan var mı bak yoksa ekran kartında olabilir sorun

Her şeyi kontrol ettim. Arkada çalışan herhangi bir uygulama yok Discord dışında onu da kapatıp denedim fakat herhangi bir değişiklik yaratmadı. Değerlere bakarsanız kullanımlarım normal gözüküyor aslında.

Hocam ben ilk sezonda oynuyordum sonra bıraktım, uzun süre sonra tekrar başladım o yüzden FPS düşüşü bana fazla geldi. Belki arkadaş da ilk sezondan sonra oynamamıştır diye düşündüm.

BIOS'ta HPET ayarı kapalıysa aç, açıksa kapat. Ama tavsiyem BIOS'ta HPET'in açık olması, Windows'ta kapalı olması.
Sıcaklıklar da muhtemelen diğer oyunlara göre daha düşüktür Warzone'da. GPU-Z'den kartın kaç Watt güç harcadığına bakabilirsin.

BIOS'taki o dediğiniz ayarın ne işe yaradığını bilmiyorum maalesef ama yardımcı olursanız yapabilirim. Güç kaynağımın yeteceğini düşünüyorum. Thermaltake Grand Toughpower 1050W Gold güç kaynağı takılı durumda.

Her şeyi kontrol ettim. Arkada çalışan herhangi bir uygulama yok Discord dışında onu da kapatıp denedim fakat herhangi bir değişiklik yaratmadı. Değerlere bakarsanız kullanımlarım normal gözüküyor aslında.

Evet hocam 99 kullanım olması gereken aslında oyunda da problem olabilir başka oyun girebilir misiniz veya test yapın değerler onlarda iyiyse klasik Activision hataları

Güç kaynağından değil. Diğer oyunlarda kaç Watt güç tükettiğine bakıp bir de Warzone'da kaç Watt tükettiğine bakabilirsin. Muhtemelen az tüketiyordur, çünkü bu oyunda böyle bir sorun olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı