GTX 1070 Cyberpunk Düşük FPS Sorunu

POPAYY

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Bilgisayarımı aldığım günden beri arkadaşlarım "Neden Ryzen alıyorsun onun yerine i7 4970K al" tarzı şeyler söylüyordu. Ben ise o zamanlar yeni çıkmış olan Ryzen'e güvenip bunu aldım. Senelerdir kullanıyorum ama şu zamanlarda ki özellikle Cyberpunk 2077'nin çıkmasıyla YouTube'den birkaç test videosu izledim ve ben texture medium, diğer her şey en low'da 50 FPS alırken herkesin High'da 60 FPS aldığını gördüm.

(Sonradan çıkan Ryzen'in C++ la sanal çekirdeklerini engelleyen zımbırtıyı da düzelttim. Config içerisinden RAM usage ve VRAM "usage"ı da kendi ayarlarıma çektim yine de 0 FPS artışı var)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen ile fazla alakası yok. Optimizasyon berbat sadece. Senin kartınla alabildiğin performans o civarlarda geziyor. DLSS > Performance yap istersen bir nebze düzelebilir.

Öncelikle ayarlar sonra oynanışa giriyorsun orda çevre kalabalıklığını düşük yapıyorsun öyle denermisin. Hocam birde sen nerde 1070 in highdda 60 fps aldığını gördün cypurpank 2077 de adam bu işlemciyle bile lowda zor 60 alıyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ryzen ile fazla alakası yok. Optimizasyon berbat sadece. Senin kartınla alabildiğin performans o civarlarda geziyor. DLSS > performance yap istersen bir nebze düzelebilir.

Ryzen ile fazla alakası yok. Optimizasyon berbat sadece. Senin kartınla alabildiğin performans o civarlarda geziyor. DLSS > performance yap istersen bir nebze düzelebilir.

1070 kartı yalnız DLSS yapamaza.

Diğer bileşenlerin neler?

İşlemci: Ryzen 5 1600.
Ekran kartı: Gigabyte G1 1070 (Windforce olarak geçiyor galiba 3 fanlı)
Anakart: ASUS Prime B350-PLUS
RAM'ler: Birisi Ripjaws diğeri HyperX 8x2 16 2666MHz.
SSD'de var HDD'de ama oyunu HDD'ye indirdim. İlk başta sebebi yer olmamasıydı ama sonradan ayarlardan bulduğum yavaş HDD ayarıyla şaka gibi 6-7 FPS kazandım :D.
Öncelikle ayarlar sonra oynanışa giriyorsun orda çevre kalabalıklığını düşük yapıyorsun öyle denermisin. Hocam birde sen nerde 1070 in highdda 60 fps aldığını gördün cypurpank 2077 de adam bu işlemciyle bile lowda zor 60 alıyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1070 kartı yalnız DLSS yapamaza.
Zaten ''Crowd'' en azda. Üstelik renkler hariç hepsi en en azda.

Geri
Yukarı