GTX 1070 Gaming X, Z ve Armor Farkı

@20 Percent GTX 1070 için konuşursak Gaming X olanda da arka plaka mevcut.
Arka plakasında RGB logo var Gaming Z'nin X'ten farklı olarak onu belirtmiştim.

Arka plakanın olması ne gibi artıları var?
Olmaz ise eksileri neler olur?

Zaten OC yapmayacağım. Gaming App'ten direk temel ayarlar falan kullanacağım. Benim için 350 TL fazladan verip Gaming X almam görüntü dışında bi fark yaratır mı?
350 TL ben olsam fazladan vermezdim. Armor modeli gayet yeterli.

Arka plakanın soğutmaya az da olsa etkisi var. Sadece görüntü değil. Ayrıca kartın yapısal bütünlüğünü de koruyor.
Linus Tech Tips'in detaylı bir test videosu vardı bu konu hakkında akşama linkini bu konuya bırakırım. Arka plaka olmasa kart parçalanacak değil sonuçta belki 1-2 derece eğilir. Onun da fonksiyonel bakımdan zarara uğrattığı kimseyi görmedim vidası gevşek bırakılmadıktan sonra. Zaten Armor modeli öyle upuzun, eğilme yapacak bir kart değil düzgün montaj edildiği müddetçe.

Linus Tech Tips'in detaylı bir test videosu vardı bu konu hakkında akşama linkini bu konuya bırakırım. Arka plaka olmasa kart parçalanacak değil sonuçta belki 1-2 derece eğilir. Onun da fonksiyonel bakımdan zarara uğrattığı kimseyi görmedim vidası gevşek bırakılmadıktan sonra. Zaten Armor modeli öyle upuzun, eğilme yapacak bir kart değil düzgün montaj edildiği müddetçe.
Teşekkürler MSI GTX 1070 Armor OC modelini düşünmekteyim. Amazonu da biraz araştıracağım Amazon'dan sipariş verirsem Gaming X veya Gaming Z alırım.

Teşekkürler MSI GTX 1070 Armor OC modelini düşünmekteyim. Amazonu da biraz araştıracağım Amazon'dan sipariş verirsem Gaming X veya Gaming Z alırım.
Arkadaşların dediği gibi Amazon'dan eşdeğer fiyata GTX 1080 bulursanız çok daha iyi olur. Amazon'un bir handikapı var garantilik bir durum olupta garantiye gönderirseniz dönüşte gümrükte tekrar vergi kesebiliyorlar. Ama garantiye işiniz düşecekte, dönüşte ters bir memura denk gelip tekrar vergi kesilecekte... Düşük bir risk. (Garantiye gönderirken kargo ücreti ödüyor musunuz onu net bilmiyorum ama dönerken kargo ücreti yok bildiğim kadarıyla.)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı