GTX 1070 Güçlü Sistem Toplama

Güçlü mü-Zayıf mı dayanıklı mı-hemen mi bozulur?

• güçlü-hemen bozulur

Oy: 0 0,0%
  • zayıf-dayanıklı

• zayıf-hemen bozulur

• Oy verenlerin toplamı
    7

58362

Kilopat
Merhaba arkadaşlar ben 13 yaşındayım ve artık bir bilgisayar ihtiyacım var. Aklımda bir sistem var ve bütçe sıkıntım yok, acaba sistem içindeki durumu anlatabilir veya önerilerde bulunabilir misiniz? Yalnız bulduğum cihazların fiyatıyla karşılaştırın ve fiyat açısından uçmayın.

İşlemci=intel core i7 6700K 1151 soket
anakart=MSI z170A TOMAHAWK 3600 MHz
RAM=kingston 32GB (4x8GB) HyperX Beast 2400mhz
SSD=120GB hyperx savage
GPU=Zotac GTX1070 AMP! Extreme Edition
HDD=Western Digital 3.5 2TB Cavia Blue
Kasa=Corsair Carbide Spec-Alpha
Güç=ThermalTake SmartPower 650W
Soğutma= CoolerMaster CM Seidon 240v
Klavye+mouse=Thermaltake Tt eSports Commander Combo Kırmızı set
Monitör= Hp 24es t3m78aa 23.8inc IPS LED monitör

Bu arada bu toplamanın günümüzden itibaren kaç yıl performanslı bir deneyim sunar ve dayanma süresi nedir?

Merhaba arkadaşlar ben 13 yaşındayım ve artık bir bilgisayar ihtiyacım var. Aklımda bir sistem var ve bütçe sıkıntım yok, acaba sistem içindeki durumu anlatabilir veya önerilerde bulunabilir misiniz? Yalnız bulduğum cihazların fiyatıyla karşılaştırın ve fiyat açısından uçmayın.

SSD=120GB hyperx savage

Bu arada bu toplamanın günümüzden itibaren kaç yıl performanslı bir deneyim sunar ve dayanma süresi nedir?

32 GB RAM yerine 16 GB alarak SSD 250 GB alınabilir

SSD=120GB hyperx savage

MSI anakart almayın derim. ASUS z170-a ya da Asus Maximux VIII Ranger alırsanız daha mantıklı olacağını düşünüyorum bir çok nedenden dolayı. BIOS sağlamlığı ve parça kalitesi olarak ASUS önde diyebiliriz bence. Yurt dışı forumlarında da birbirine muadil gözüken MSI ve ASUS kartlarda kullanıcı deneyimine göre hep ASUS oluyor.

32 GB RAM yerine 16 GB alarak SSD 250 GB alınabilir
SSD ye yüklenmenin mantığı bence yok, bu sürücü 60 gb olsa da yeter çünkü sadece içine işletim sistemi kuracağım.

MSI anakart almayın derim. ASUS z170-a ya da Asus Maximux VIII Ranger alırsanız daha mantıklı olacağını düşünüyorum bir çok nedenden dolayı. BIOS sağlamlığı ve parça kalitesi olarak ASUS önde diyebiliriz bence. Yurt dışı forumlarında da birbirine muadil gözüken MSI ve ASUS kartlarda kullanıcı deneyimine göre hep ASUS oluyor.
Şu an ASUS notebook kullanıyorum ve DVD sürücüsünün değişmesi için gönderdiğim cihaza 400 küsür tl masraf etmişler hemde sağlam cihaza sıvı kaçmış dediler. Cihazımın DVD sürücüsüne HDD dönüştürücü alıp 500 gb HDD taktım ve işletim sistemimide 240 gb SanDisk ULTRA 2 ye kurup çalıştırdım. Dahası telefonumun ASUS Zenfone 2 olduğuna üzülüyorum, Dirty Unicorns 6.0.1 ile kullanmaktayım.

Ramlerini 3000Mhz'ye yükseltmeni tavsiye ederim. Anakartın hali hazırda destekler durumda.
RAM lerim XMP destekliyor. Acaba frekans değerimi yükseltebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı