GTX 1070, i5 6600 Oyunlarda FPS Düşme sorunu

Eren onur 1

Hectopat
Daha fazla  
Selam beyler GTX 1070'te LoL'deyken 130 200 ve CS'de 250 FPS alıyorum. Zamanla 180'e düşüyor 1ms 144Hz monitorum var neden böyle aynısı bir arkadaşta da var ekran kartın hepsini değil %50'sini kullanıyor diyorlar nerden bakicaz? Yardımcı olur musunuz? Beyler napcam? Lütfen. (Zotac GTX1070 AMP extreme edition.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum büyük ihtimal işlemcin 1070'in hızına yetişemiyor. MSI After Burner yazılımının en güncelini indirip oyun içinde CPU, GPU, RAM, FPS, Sıcaklık değerlerine bakabilirsiniz.

İşlemcinin darboğaz olacağını sanmıyorum sadece GTX 1070 Cs Go veya LOL gibi oyunlarda tam performans vereceğini zannetmiyorum. Ekran kartını zorlayacak oyunlar değil.

Bende i5 6500 ile Asus GTX 1070 ROG STRIX OC kullanıyorum. LOL ve Cs Go bende senin kadar fps alıyorum.Fakat GTA 5 , H1Z1 , TheWitcher 3 gibi ekran kartına yüklenen oyunlarda gpu %98 oluyor.

Dostum benim yukarıda demek istediğimde o zaten, basit grafik olduğu için işlemcinin ekran kartına yetişmesi çok zor. Ona katlanacaksın mecbur, o kadar olur o tip oyunlar için sistemin fazla güçlü, asıl sistemin performansını GTA5, Witcher 3 gibi oyunlarda görmeyi denemelisin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı